Apteczki z unijnym wkładem

Zdrowia nie można kupić, dlatego trzeba o nie systematycznie dbać i przestrzegać warunków bezpieczeństwa w pracy, w domu, czy na wakacjach. Przepisy dotyczące prawa pracy, jasno określają co musi zrobić pracodawca, aby stworzyć pracownikom bezpieczne warunki do pracy. Podstawowym elementem w każdym zakładzie pracy jest apteczka. Lecz nie tylko tam powinna się ona zaleźć, bo kodeks ruchu drogowego też mówi o posiadaniu apteczki.

Co zawiera wkład do apteczki DIN?

apteczka din 13157Pracodawca ma obowiązek zapewnić swoim pracownikom dostęp do apteczki pierwszej pomocy. Jej wyposażenie powinno być dopasowane do branży działalności i mogących się pojawić w niej niebezpieczeństw. Apteczka jest pierwszym produktem po jaki sięgamy kiedy się skaleczymy, oparzymy, lub doznamy poważniejszych urazów. Także korzystamy z niej kiedy jaka osoba w naszym otoczeniu uległa wypadkowi. Polskie prawo nie mówi co musi zawierać apteczka i pozostawia dowolność wyboru osobom zobligowanym do jej posiadania. Apteczka DIN 13157 jest jedną z najchętniej wybieranych przez pracodawców i kierowców. Apteczkę ma każdy z nas w domu, choć nie ma ona w sobie tylu produktów i przyborów. Wkłady DIN spełniają surowe wymogi Unii Europejskiej, która nakazuje, co musi się w niej znaleźć. Powyższy wkład posiada zestaw plastrów z opatrunkiem, które są gotowe do użycia, oraz plastry na szpulce, które wystarczy uciąć i przykleić do rany. Ponadto znajduje się też zestaw plastrów w różnych rozmiarach. Dwa rodzaje bandaży, jeden z opatrunkiem, który może być nakładany bezpośrednio na ranę, oraz bandaż elastyczny, którym możemy usztywniać złamaną kończynę, albo odizolować ranę od środowiska zewnętrznego. Jeżeli będziemy musieli udzielić komuś pierwszej pomocy, to należy skorzystać z jednorazowych rękawiczek nylonowych, które znajdują się w środku apteczki. Używa się ich ze względów bezpieczeństwa. Typowym produktem jest także chusta opatrunkowa, którą możemy zabezpieczyć uszkodzoną górną kończynę. Także w apteczce znajduje się druga chusta, ale wykonana z flizeliny i ma ona szerokie zastosowanie w udzielaniu pierwszej pomocy.

Apteczki DIN zawsze posiadają odpowiednio bogate wyposażenie i nadają się do użytkowania w samochodzie, w domu, czy zakładzie pracy. Im więcej osób zatrudnia firma, tym większe wyposażenie musi mieć apteczki, czyli najczęściej jest kupowanych kilka wkładów DIN. Możemy kupić całą apteczkę z wkładem, albo sam wkład. Poza DIN 13157, istnieją także inne, które również mogą być wszechstronnie wykorzystywane. Możemy je kupić w każdym sklepie medycznym.