Całodobowa opieka nad seniorem

Marzeniem każdego człowieka jest dożycie w dobrym zdrowiu i względnej sprawności długich lat życia. Dzięki zdobyczom medycyny tak właśnie się dzieje, dzisiejsze pokolenia dożywają późnych lat i wielu z nich cieszy się dobrym zdrowiem. Coraz częściej na naszych ulicach spotykamy aktywnych i roześmianych seniorów, uczestniczących w różnego rodzaju imprezach kulturalnych czy uroczystościach. Jeżeli tylko zdrowie im na to pozwoli maksymalnie wykorzystują okres emerytalny do nadrobienia wszystkiego tego, czego nie mieli czasu zrobić w młodości.

Czym zajmuje się opiekun osób starszych?

opieka z zamieszkaniem w WarszawieJest to właśnie ta szczęśliwa strona wieku emerytalnego, niestety bywa i ta mniej atrakcyjna i kolorowa. Chodzi tu głównie o osoby chore lub z jakąś niepełnosprawnością. Często pozostawione samym sobie ponieważ niema się kto nimi zająć. Zazwyczaj dzieci lub bliscy nadal pracują zawodowo i nie dysponują odpowiednią ilością czasu jaki jest potrzebny do sprawowania opieki. Natomiast rozwijające się schorzenie uniemożliwia samodzielne funkcjonowanie w środowisku. Do tego osoba mieszka samotnie i nie wyraża zgody na umieszczenie w Domu Pomocy Społecznej. Wówczas najlepszym rozwiązaniem może okazać się opieka z zamieszkaniem w Warszawie, profesjonalna dwudziestoczterogodzinna pomoc. Opiekun taki przebywa ze swoim podopiecznym  bez przerwy. Zajmuje się czynnościami higienicznymi, pomaga w codziennym funkcjonowaniu. Zaspokaja podstawowe potrzeby, robi zakupy, organizuje czas wolny. Jeśli zachodzi taka potrzeba podaje zlecone leki, obserwuje podopiecznego i kontroluje parametry. Jest w stałym kontakcie z rodziną i lekarzem pierwszego kontaktu. Należy nadmienić iż osoby sprawujące opiekę często mają odpowiednie wykształcenie medyczne i mogą wykonywać wiele czynności takich jak na przykład zmiana opatrunków czy wykonywanie iniekcji. Dzięki temu, że zamieszkują z podopiecznym ma on profesjonalną opiekę medyczną przez całą dobę. Poza doskonałym, profesjonalnym przeszkoleniem opiekunowie to osoby rzetelne, uczciwe i dyskretne, możemy więc bez obaw powierzyć im naszych bliskich. Z pewnością zapewnią opiekę na najwyższym poziomie.

Osoby starsze lub samotne z chwilą zachorowania najczęściej skazani są na samotność. Nie zawsze maja do dyspozycji kogoś, kto zajmie się nimi przez całą dobę. A często nie chcą też obarczać swoimi problemami osób bliskich. Dlatego instytucja oferująca pomoc usługową w postaci opiekunów jest jak najbardziej potrzebna i pożądana. Jej dodatkowym atutem są osoby z wykształceniem medycznym rzetelne, uczciwe z dużą empatią i zrozumieniem.