Ceny używanych gier na konsole

Często zastanawiamy się, czy zakupić nową grę na Xboxa czy może używaną? Jak powszechnie wiadomo gry z outletu mogą mieć uszkodzone opakowanie. Jednak czasami można tam trafić gry, których szukaliśmy od dawna, w dodatku za bezcen.

Ile kosztuje używana gra na Xbox?

używane gry xboxCeny mogą być różne, ale przeważnie jest niższa niż ta po premierze. Warto o tym pomyśleć, jeśli nas nie stać na to, aby kupić grę w wyższej cenie. Jednak przyglądając się rynkowi gier możemy dostrzec, że cenowo gry na konsole są zdecydowanie niższe, niż te na peceta. Czasami jednak wydanie na grę prawie 200 złotych jest dla niektórych wyzwaniem. Weźmy pod uwagę najnowszego Tomb Raidera. Gra po premierze była dość droga, dlatego wiele graczy czekało, aż gra nieco stanieje. Warto polować na wersje pudełkowe, które były grami tzw. powystawowymi. Tak czy inaczej przy odrobinie szczęścia można trafić na używane gry xbox w rozsądnej cenie. Innym sposobem są sezonowe wyprzedaże gier. Przeszkodą w kupowaniu dziecku tak drogich gier stanowi pewną trudność, ponieważ może w pewien sposób obciążyć nasz budżet. Gry dość długo po premierze można kupić nawet w cenie mniejszej niż 15 złotych! Używane gry są sprzedawane nie tylko stacjonarnie, ale można je także nabyć online. Powstały specjalne sklepy internetowe, które oferują używane gry na Xboxa w rozsądnej cenie. Jeśli polujemy na kilka gier, to lepiej jest wydać mniej, a upolować więcej gier. Jakościowo są takie same, ale zdarza się, że mogą mieć na przykład porysowanie opakowanie. Zamiast obiecywać swojemu dziecku, że grę dostanie dopiero na święta. Dzięki takim sklepom można zrobić mu niespodziankę, kupując prezent dużo wcześniej. Warto podkreślić, że niektóre tytuły wyszły tylko na konsole, na przykład tytuł „This is Us”, w który pecetowcy niestety nie zagrają, podobnie jest w grą „Red Dead Redemption 2”, który wyszedł spod skrzydeł Rockstar Games. Dla przykładu pierwszą część odsłony tej gry możemy kupić koło 80 złotych w wersji używanej, gdzie indziej można kupić nawet 20 złotych drożej. Problemem może być druga część odsłony tej gry, bo minął zbyt krótki czas od wydania, aby kupić grę używaną w atrakcyjnej cenie. Lista gier jest bardzo długa, i na pewno znajdzie się gra, której jeszcze nie mamy. Czy nie lepiej jest upolować pożądaną grę niż nową, która będzie droższa?

Nie trzeba kupować gier, które pachną nowością zwłaszcza wtedy, kiedy ciężko nam sobie pozwolić na zakupów kilku tytułów, które będą kosztowały 100 złotych za sztukę. Warto się rozglądać za innymi używanymi grami, bo możemy upolować naprawdę perełki.