Co znaczy kompleksowość działań biur projektowych?

Mawia się, że umie coś porządnie zrobić ten, kto specjalizuje się w wąskiej dziedzinie twórczości lub pracy. Powiedzenie to niekoniecznie odnosi się do biur projektowych. Dobre biura projektowe charakteryzują się fantastycznymi projektami, wyróżniającymi się na prestiżowych konkursach ogólnopolskich, ale poza tym, posiadają ekspertów w różnych dziedzinach, którzy służą fachową pomocą w każdej dziedzinie związaną z architekturą, projektowaniem oraz obsługą prawną.

Wszystkie usługi projektowe od ręki

biura projektowe we WrocławiuWspółpraca z wieloma firmami architektonicznymi i projektowymi wiąże się z przekazaniem szeregu zadań, którym dane biuro architektoniczne i projektowe musi sprostać. Podstawowe wymiary działalności biur projektowych i architektonicznych to adaptacja projektowa, analiza projektowa, określenie planów rozwojowych i nadzór nad procedurami administracyjnymi towarzyszącymi. Wszystkie te usługi stanowią komplet kompleksowych usług biur projektowych i architektonicznych. Każde biuro musi uwzględnić w swoim swoim profilu działania tego typu usługi. Plan rozwojowy jest wartością dodaną do kompleksu usług realizowanych przez biura projektowe i architektoniczne. Usługa to dotyczy projektu o charakterze zerowym, dodając do niego kolejne etapy potencjalnego zagospodarowania przestrzennego, uwzględniając jednocześnie wiele wytycznych otrzymanych od inwestora:wytycznych finansowych, rozwojowych, komunikacyjnych, funkcjonalnych lub ekonomicznych. Biuro projektowe w swojej pracy muszą uwzględnić wiele zmiennych które składają się na całość projektu. Podobnym spektrum działania jest adaptacja projektowa która musi współgrać z posiadaną przez inwestora przestrzenią, czy to w rozumieniu posiadanej ziemi, czy też w rozumieniu przestrzeni otaczającej nową inwestycję. Biura projektowe we Wrocławiu zajmują się również procedurami administracyjnymi, zarówno w sensie zainicjowania procedury, jak i w znaczeniu kontrolnym, kiedy biuro projektowe sprawdza poprawność przebiegu danej procedury administracyjnej oraz czuwa nad jej pomyślnym przebiegiem.

Deweloper lub inwestor, decydujący się na współpracę z danym biurem projektowym bada kompleksowość oferowanych przez niego usług. Częstym kryterium wyboru jest możliwość załatwienia danej inwestycji w jednym miejscu, z jedną firmą, z jedną osobą. Wówczas możemy mówić o tym, że dana usługa jest wykonywana w sposób kompleksowy, czyli taki, w którym zlecający inwestor nie musi przejmować się niczym innym, poza bieżącym finansowaniem całego przedsięwzięcia.