Dekorowanie pokoju panelami ściennymi

Może w swoich pokojach przetestowaliśmy już wszystko – zmienialiśmy kolor ścian i kładliśmy tapetę. Wydaje nam się, że więcej nie możemy już zrobić i nasze wnętrze na zawsze pozostanie nijakie. Jednak teraz z pomocą przychodzą dekoracyjne panele na ścianę. To często trójwymiarowe elementy, które odświeżą nawet najnudniejsze wnętrze. W zależności od tego, jakie wzory wybierzemy panele mogą dodać pokoju nowoczesnego lub przytulnego charakteru.

Nowy wygląd wnętrza dzięki panelom ściennym

panele ścienne 3DMożemy wybierać spośród szerokiej gamy kolorów, kształtów i materiałów, z jakiś zostały wykonane panele. Pamiętajmy by zadbać o te wykonane z wysokojakościowych i odpornych surowców. Przeglądając internetowe opinie bez problemu znajdziemy firmy, które oferują sprawdzone produkty. Gdy porównamy ze sobą ich oferty cenowe wybierzemy w końcu miejsce, z którego zdecydujemy się na zakup dekoracji. Układając na nowo wystrój naszego wnętrza pamiętajmy, że panele ścienne 3D mogą pokrywać całą ścianę, lub jedynie jej część. Nawet pojedyncze elementy potrafią całkowicie odmienić dotychczasowy charakter pokoju. Panele mogą imitować ceglaną ścianę, być wykonane z naturalnego drewna, lub przedstawiać zupełnie abstrakcyjne wzory. W dużych pomieszczeniach możemy pozwolić sobie na zabawę kolorem i fakturą, w mniejszych lepiej ograniczyć się do prostych, klasycznych paneli, lub wybrać jedynie pojedyncze elementy, które ułożymy pod sufitem albo tuż nad podłogą. W szerokiej ofercie kolorystycznej możemy dobrać takie panele ścienne 3D, które wtopią się w naszą ścianę i nie będą odwracać uwagi od najważniejszych elementów wystroju wnętrza, lub zdecydować się na ostry kontrast. Pamiętajmy, że panele z naturalnego drewna możemy malować – to nada im charakteru, a dodatkowo zakonserwuje. W sypiali dobrze sprawdzają się miękkie, tapicerowane elementy, które umieszczone na odpowiedniej wysokości mogą spełniać rolę zagłówka naszego łóżka.

Montaż pojedynczych elementów ściennych zwykle jest prosty i możliwy do samodzielnego wykonania. Jeśli jednak zdecydujemy się na położenie paneli na całej powierzchni ściany lepiej będzie zatrudnić do tego odpowiednich fachowców. Przeglądając internetowe porady i opinie możemy sami oszacować, co będzie dla nas najbardziej opłacalne. Pamiętajmy jednak, że samodzielny montaż to także poświęcenie swojego czasu, który możemy zaoszczędzić zatrudniając do pracy specjalistów. Przy obecnych ofertach firm remontowych możemy znaleźć taką, która będzie odpowiadać nam finansowo, a dodatkowo będzie w stanie przeprowadzić profesjonalną konserwację drewnianych paneli.