Efektywne tynki maszynowe

W stuleciu nowoczesnej technologii żadna sfera działalności człowieka nie może funkcjonować bez automatyzacji. Dotyczy to również ciężkiej fizycznej pracy. Dlatego zmechanizowane tynkowanie ścian i sufitów budynków jest niezbędnym i ważnym procesem, który może zastąpić ciężką pracę ludzką. Szczególnie nadaje się do tynkowania ścian metodą maszynową na budowie, która ma znaczny obszar. Tynki maszynowe to procedura wyrównywania powierzchni ścian i fasad przy użyciu mieszanek gipsowych i odpowiedniego sprzętu.

Proces tynkowania z zastosowaniem tynków maszynowych

tynki maszynowe łódzkieSpecjalne stacje do tynkowania sprawiają, że można zmechanizować skomplikowane i fizycznie trudne procesy jakimi są tworzenie mieszaniny i stosowanie jej na powierzchni. Proces tynkowania powierzchni z maszyną jest znacznie szybszy, dla typowego mieszkania trwa około pół godziny. Jednakże należy wziąć pod uwagę, że gęstość mieszaniny wpływa na czas spędzony w celu wykonania tynkowania – im gęstsze mieszaniny, tym większe obciążenie aparatury i wolniejszy proces tynkowania. Konieczne jest również zwrócenie uwagi na zwiększenie poziomu przyczepności przyszłej mieszanki na betonowej ścianie i innych materiałach ze względu na drobnoziarniste ziarna i wysokiej jakości tynk. Podczas tynkowania ręcznego konieczne jest przygotowanie mieszaniny w małych porcjach, a praca w tym przypadku jest bardzo powolna. Najpierw zaprawy są mieszane, a następnie nakładane na ścianę. W rezultacie uzyskuje się efekt łuski: jedna część jest praktycznie wysuszona, druga – zaczyna wysychać, a trzecia – tylko zaczyna być przetwarzana. Na takich powierzchniach, po pewnym czasie, mogą wystąpić nieprawidłowości i pęknięcia. W odróżnieniu od procedury ręcznej, tynki maszynowe łódzkie są stosowane płynnie i szybko. Należy również zauważyć, że tynki maszynowe są oszczędnym rozwiązaniem, ponieważ wymagają znacznie mniej nakładu finansowego. Przy tynkowaniu ręcznym potrzebna jest ilość około 16 kilogramów tynku na metr kwadratowy, natomiast tynkowanie metodą maszynową wymaga 13 kilogramów tynku na tym samym obszarze.

Różnica na jedną warstwę wynosi 3 kg. Biorąc pod uwagę, że konieczne jest zastosowanie 3 warstw, oszczędności w zużyciu tynku wyniosą 9 kilogramów na 1 metr kwadratowy. Zaoszczędzić można również na zakupie specjalnych mieszanek do zautomatyzowanej aplikacji, które kosztują znacznie mniej niż te same substancje do ręcznego tynkowania. Innym korzystnym finansowo rozwiązaniem będzie po prostu wynajęcie urządzenia za niewielką kwotę.