Farba kredowa vintage

Ekologia stała się bardzo ważna dla każdego z nas. Co raz częściej przypominamy sobie o niej w momencie segregacji odpadów czy robiąc zakupy. Dla wielu z nas ekologia, to również zmiana wystroju wnętrza ale nie poprzez zakup nowych produktów jakimi są meble a renowacja ich. W internecie możemy znaleźć mnóstwo ciekawych rozwiązań, które pozwolą nam podpasować je do naszych wnętrz. Dotyczy to wszystkich wnętrz niezależnie od stylu. Zarówno styl skandynawski oraz rustykalny czy nowoczesny będą świetnie ze sobą współgrać.

Jaką farbę vintage warto wybrać?

farba vintageJeśli decydujemy się na renowację mebli, czy są to meble, które otrzymaliśmy w spadku od dziadków czy kupiliśmy na giełdzie to warto aby były dobrze przygotowane. Kolejnym bardzo ważnym krokiem jest zakup dobrej farby. To właśnie farba vintage inaczej kredowa będzie świetna do każdego rodzaju mebli. Jest ona bardzo przyjazna dla środowiska, trwała i odporna na zarysowania. Farby kredowe cechuje ogromna paleta barw dzięki czemu znajdziemy idealny kolor do swojego wnętrza. Ogromną zaletą takich farb, jest fakt, że są one wykonane z naturalnych składników, bezpieczne dla dzieci. Dają one matowe wykończenie, które sprawia, że mebel wygląda niczym z dawnych lat jednak w idealnym stanie. Każdy produkt pomalowany taką farbą posłuży nam przez wiele lat. Wystarczy tylko pomalować 3 warstwy w kilkugodzinnych odstępach, tak aby warstwy kładzione między sobą były suche. To wszystko sprawi, że farba nie będzie się nam „ważyła” na meblu. Kolejną bardzo ważną zaletą farby w stylu vintage jest fakt, że nadaje się również do mebli ogrodowych. Nie straszne są jej warunki atmosferyczne, wystarczy tylko odpowiednio zainpregować dany produkt. Meble ogrodowe pomalowane na biało będą przepięknie prezentowały się szczególnie latem. Jest to idealna sceneria na wesele dla pary młodej bądź na elegancki bankiet. Do tego lampiony, świece, żywe kwiaty i mamy uroczystość niczym jak z bajki.

Podsumowując, warto postawić na odrobinę szaleństwa.  Nie zawsze produkty zakupione w sklepie będą wyglądały zjawiskowo w naszym mieszkaniu.  Wystarczy pobudzić swoją wyobraźnie i dać coś z siebie by mebel pomalowany farbą vintage wyglądał idealnie. Jednak nieidealnie to również pięknie, ponieważ farba kredowa kryje za sobą nieco nieład, bałagan. Niektóre elementy są jakby pominięte i to jest jej urok. Wygląda niczym stary mebel po renowacji. Do tego modny kolor, fajny gadżet w postaci kolorowej, doklejonej listwy w innym kolorze sprawią, że mebel będzie wyjątkowy.