Frotki na ręke

 

Pot spełnia ważną rolę. Przede wszystkim przy jego pomocy wydalane są toksyny, ale zapewnia również odpowiednie nawilżenie skóry. Do przyjemnych jednak nie należy kiedy pot zalewa nam czoło co często spotyka sportowców i osoby, które prowadzą aktywny tryb życia. Pot drażni wówczas oczy przez co na chwilę tracimy ostrość widzenia. Podczas ważnych zawodów sportowych nie zawsze jest czas żeby wytrzeć go ręcznikiem. W takim wypadku doskonale sprawdzają się frotki, zakładane na nadgarstek.

Zastosowanie frotki w sporcie

frotki sportoweŻeby dobrze spełniały swoją funkcję muszą być wykonane z bardzo dobrej jakości materiału. Nie może on podrażniać skóry. Frotki sportowe ściśle dopasowują się do szerokości nadgarstka i nie ulegają rozciąganiu podczas ich użytkowania. Ich kształt jest zbliżony do kwadratu lub prostokąta w zależności od tego jak szeroka jest. Różnorodność koloru daje nam możliwość, aby dopasować ją indywidualnie do upodobań. Frotki o większej powierzchni pozwalają na zebranie znacznie większej ilości wilgoci za jednym razem. Najczęściej wykonuje się je z bawełny, ponieważ ten materiał doskonale wchłania pot. Przy jej pomocy w łatwy i szybki sposób zetrzemy pot z czoła żeby ten nie dostawał się do oczu. W tenisie frotka jest również przydatna z uwagi na to, że nie dopuszcza, aby pot spływał po dłoni. W tym wypadku mamy pewność, że rakieta nie będzie się nam ślizgała. Oprócz tenisa znajduję ona zastosowanie w praktycznie każdej dziedzinie sportowej. Podczas uprawiania szybkiego, technicznego biegu musimy być w pełni skoncentrowani, a spływający pot jest irytujący. W takim przypadku nie mamy jak zabrać ze sobą ręcznika do wytarcia. Przy wzmożonym wysiłku bardzo ważne jest odpowiednie dbanie o higienę. Niektóre frotki sportowe posiadają specjalny składnik, który niszczy bakterie. Są to na przykład frotki, które zawierają dodatkowo jony srebra, przez co ich bakteriobójcze działanie jest bardzo skuteczne. Oprócz praktycznych funkcji świetnie prezentują się na nadgarstku zawodnika. Przez to też wiele marek, sponsorów oraz klubów sportowych znalazło sposób na reklamę. Barwy drużyny, logo lub symbol bardzo dobrze eksponują się na frotkach. Dzięki temu chętnie są kupowane przez kibiców, którzy zakładają je okazując wsparcie dla ulubionego klubu czy zawodnika.

Frotki używane są przez wiele znanych gwiazd sportowych, ale również przydają się osobą, które wykonują różne dyscypliny sportowe w formie amatorskiej. Wytarcie potu frotką zajmuje mniej niż sekundę co pozwala na utrzymanie odpowiedniego tempa treningu. Chętnie są kupowane również przez kibiców. Oprócz praktycznych funkcji w postaci wchłaniania potu, frotka może być wykorzystana w celach reklamowych. To na frotkach swoje symbole oraz loga umieszczają znane marki lub kluby sportowe.