Innowacyjny sposób na menopauzę

Hormony pełnią ważną funkcję w naszym organizmie. Wpływają na nasze samopoczucie, a co za tym idzie na jakość naszego codziennego życia. Ich nadmiar albo niedobór może prowadzić do różnych zaburzeń. Tak dzieje się u kobiet przechodzących okres menopauzy, czyli przejścia ze stanu płodności do niepłodności. Jajniki, które wcześniej produkowały dużą ilość estrogenów nagle zaczynają zwalniać tę produkcję, co prowadzi do występowania niepożądanych dolegliwości.

Dolegliwości dotyczące menopauzy

sposób na menopauzęWśród objawów zwiastujących nadejście menopauzy pierwszym jest nieregularne miesiączkowanie. Miesiączki mogą pojawiać się co dwa tygodnie, a następnie znikać na kilka miesięcy. W późniejszym czasie pojawiają się nawracające uporczywe uderzenia gorąca z towarzyszącym im nadmiernym zaczerwienieniem powłok skórnych w obrębie twarzy i szyi. Zwykle wtedy kobiety zastanawiają się czy istnieje sposób na menopauzę. Klimakterium jest procesem zachodzącym w organizmie każdej kobiety. Z tym, że jednym paniom łatwiej pokonać ten trudny czas, a innym trudniej. Obecnie dużo mówi się o zastępczej terapii hormonalne. Oczywiści przynosi ona pożądane skutki, ale zwykle stosowana jest u kobiet poniżej pięćdziesiątego roku życia i powinna być ostatecznością. Wdrożenia farmakoterapii powinnyśmy zacząć dopiero wtedy, kiedy naturalne metody pozwalające na radzenie sobie z menopauzą nie przyniosą rezultatów. Jeszcze bardziej restrykcyjnym leczeniem, które często ginekolodzy proponują swoim pacjentkom jest usunięcie macicy. Jeżeli kobieta nie ma mięśniaków czy też cyst to takie rozwiązanie nie powinno być stosowane. Istnieje bowiem wiele naturalnych metod takich jak stosowanie ziół, które podnoszą poziom fitoestrogenów, a co za tym idzie niwelują większość nieprzyjemnych objawów związanych z przekwitaniem. Suszone zioła czy też ziołowe herbatki pozwalają na pozbycie się nawracających uderzeń gorąca, wahań nastroju czy też trudności z zasypianiem. Dzięki piciu jednej lub dwóch herbatek dziennie możemy osiągnąć pożądane rezultaty.

Medycyna stale się rozwija, a problemy, które dotyczyły kobiet żyjących kilkaset lat temu nadal występują. Menopauza jest naturalnym procesem, z którym musi poradzić sobie każda z pań. Uporczywe objawy, które utrudniają funkcjonowanie w życiu codziennym można z łatwością niwelować dzięki naturalnym metodom. Picie ziółek może przynieść pożądane efekty, a niewiele kobiet o tym wie. Często bagatelizujemy rolę ziołolecznictwa, które kiedyś było główną metodą leczenia schorzeń chorobowych.