Izolacje pianką PUR

Zapewne każdy z Państwa doskonale pamięta z lekcji fizyki, że ciepłe powietrze unosi się ku górze. W związku z tym bardzo istotną kwestią jest to by ocieplać nasz dom nie tylko na ścianach ale również na poddaszach. Bardzo duża liczba właścicieli domów pomija zupełnie tę kwestię, która jednak jest niezwykle istotna. Obecnie większość firm budowlanych, które stawiają domy od razu proponują stworzenie warstwy izolacyjnej w tej części domu. Jeśli jednak już posiadamy dom to możemy samodzielnie warstwę izolacyjną zamontować. 

Skuteczna izolacja pianką 

izolacja poddasza piankąW przeszłości jedynym materiałem jaki stosowano do ociepleń był styropian. Ocieplanie poddasza styropianem musieliśmy jednak wykonać podczas budowania domu. Jeśli chcieliśmy ocieplić poddasze później to konieczne bywało skuwanie posadzki, układanie styropianu i tworzenie wylewki od nowa. Na dzień dzisiejszy bardzo dużym uznaniem cieszy się izolacja poddasza pianką. Materiał, o którym mowa to pianka poliuretanowa, którą stosuje się obecnie nie tylko do ociepleń. Na chwilę obecną piankę poliuretanową możemy znaleźć również pod inną nazwą, którą jest pianka PUR. Obecnie do ociepleń możemy zastosować jedną z dwóch wersji pianki poliuretanowej. Pierwszą z nich jest pianka o strukturze otwartokomórkowej. Pianka ta stosowana jest bardzo często do ociepleń drewnianych konstrukcji. Wpływ na to ma fakt, że pianka tego typu jest w stanie skutecznie przepuszczać parę wodną. Dzięki tej właściwości konstrukcja naszego budynku może „oddychać” co w przypadku budynków drewnianych ma naprawdę duże znaczenie. Drugim ze wspomnianych gatunków pianki poliuretanowej jest pianka o strukturze zamkniętokomórkowej. W tym przypadku pianka nie przepuszcza pary wodnej ani innych gazów. Dodatkowo jest ona nieco cięższa niż wspomniany wcześniej rodzaj pianki. Niemniej jednak warto zaznaczyć, że drugi rodzaj pianki jest zdecydowanie bardziej efektywny. Stosuje się go obecnie głównie do budynków murowanych. 

Ogólnie rzecz biorąc izolacje natryskowe są obecnie tworzone niezwykle często z powodu swojej skuteczności. Inwestują w nie również właściciele domków letniskowych czy też małych domków na działce rekreacyjnej. Bardzo dużą zaletą wykonywania natrysków z pianki PUR jest to, że przylega ona również do powierzchni pionowych. Z tego powodu możemy z powodzeniem wykonywać izolacje natryskowe na ścianach w domach szkieletowych. Obecnie wykonywaniem profesjonalnych i skutecznych izolacji natryskowych zajmuje się bardzo liczba firm, które funkcjonują w naszym kraju.