Kapsułki z olejem konopnym

Medycyna wciąż się rozwija. Każdego dnia człowiek robi krok do przodu w tej dziedzinie i z każdym dniem jesteśmy bliżej wyleczenia wielu jednostek chorobowych. Na tę chwilę trwa tak wiele badań naukowych, że ciężko byłoby je nam zliczyć. Na szczęście wiele z nich kończy się pozytywnymi doniesieniami, które sprawiają, że zwyczajny człowiek może mieć dostęp do nowych terapii oraz metod leczenia. W ostatnim czasie popularnością cieszyła się medyczna marihuana. Niestety, nie każdy człowiek posiada wskazania do jej stosowania.

Wskazania do stosowania kapsułek konopnych

kapsułki konopneZdarza się jednak, że pomimo tego chcielibyśmy spróbować terapii za pomocą konopi. Na szczęście okazuje się, że jest to możliwe. Obecnie rynek apteczny oferuje wiele preparatów, które stanowią przetwory uzyskane z konopi siewnych, a więc takich roślin, z których otrzymujemy medyczną marihuanę. Największą popularnością cieszy się oczywiście olej konopny, jednak przyznać trzeba, że zażywanie oleju nie należy do przyjemności. Wiele osób szuka więc alternatywy, a dobrym pomysłem producentów stały się kapsułki konopne. Kapsułki takie są kapsułkami miękkimi, najczęściej żelatynowymi, które zawierają w sobie zamknięty wysokiej jakości olej konopny. Takie kapsułki są zdecydowanie bardziej komfortowe w użytkowaniu, a dodatkowo każda z nich zawiera odpowiednią dawkę oleju. W samym oleju znajdują się związki o nazwie kanabinodiole. Związki te mają udowodniony naukowo szereg działań, w tym działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwwymiotne, czy też usprawniające pracę jelit oraz regulujący poziom cholesterolu we krwi. Kapsułki konopne zyskały jednak popularność dzięki ich działanie przeciwnowotworowemu, które połączone jest z działaniem przeciwwymiotnym. Taki synergizm doskonale sprawdza się podczas choroby nowotworowej i pozwala nam na wspomaganie konwencjonalnej terapii. Warto wiedzieć, gdzie takie kapsułki możemy dostać. Okazuje się, że są one dostępne zarówno w aptekach stacjonarnych, jak i internetowych. Ich cena nie jest wysoka, co pozwala każdemu na stosowanie takiej profilaktyki.

Decydując się na zakup kapsułek konopnych powinniśmy sugerować się nie tylko ceną, ale także zawartością w danej kapsułce związków czynnych, a więc kanabinodioli. Mogą być one oznaczone skrótem CBD. Im jest ich więcej, tym preparat ma większą aktywność, a w związku z tym będziemy odczuwać silniejsze działanie. Myślę, że warto jest zainteresować się tym tematem i bliżej przyjrzeć właściwościom przetworów uzyskiwanych z konopi siewnych, w tym kapsułkom. Na pewno będziemy zadowoleni!