Kompletny zestaw kąpielowy

Pojawienie się w domu nowego członka rodziny zawsze przewraca dotychczasowe życie do góry nogami. Maluch pochłania sto procent uwagi rodziców. Dla świeżo upieczonych rodziców każda czynność przy dziecku jest nowością i dopiero się ich uczą. Na początku mogą one sprawiać kłopot, ale w miarę upływu czas nabierzemy wprawy, a nasze ruchy staną się niemalże mechaniczne. Najwięcej obaw i stresu, wywołuje pierwsza kąpiel noworodka.

Co zawiera zestaw kąpielowy dla noworodka?

kompletne zestawy kąpielowePo urodzeniu, dziecko razem z mamą przebywa jeszcze około trzy dobry w szpitalu. W tym czasie młoda mama uczy się opiekować maleństwem i pomagają jej w tym doświadczone położne. Pierwsza kąpiel noworodka jest przeprowadzana przez położną w warunkach szpitalnych. Po powrocie do domu, mama będzie musiała sama wykąpać malucha, albo wspólnie z tatą. Jeżeli dopiero się tego uczymy, to dobrze jest się zaopatrzyć w specjalne produkty, które ułatwią nam kąpiel. Kompletne zestawy kąpielowe są stworzone z myślą o młodych rodzicach, którzy nie mają doświadczenia w pielęgnacji noworodka. Zestaw można stosować od pierwszego dnia życia, bo są to tylko sprawdzone i bezpieczne produkty. Podstawowym elementem jest wanienka bez której nie moglibyśmy wykąpać malucha. Może być to klasyczna wanna o wymiarach sto centymetrów na pięćdziesiąt, albo mniejsza. Zwykłe wanienki posiadają gumeczki na dnie, aby zabezpieczyć dziecko przed poślizgnięciem się, a nowoczesne modele mają wyprofilowane dno, lub posiadają wkładki do kąpieli, w których możemy ułożyć dziecko. W zestawie znajdziemy komplet ręczników bawełnianych w większym i mniejszym rozmiarze. Ponadto przydadzą się nam dobre nożyczki do paznokci z zaokrąglonymi końcami, szczotka i grzebień do włosów, oraz praktyczna myjka, lub gąbka do kąpieli. Niektóre zestawy posiadają także podstawki pod wanienki, dzięki czemu możemy malucha kąpać w jego pokoju, albo w dowolnym miejscu. Do zestawu dołączone są też produkty pielęgnacyjne do mycia delikatnej skóry dziecka. Posiadając taki zestaw, nie potrzebujemy już żadnych innych przyborów.

Kąpiel małego dziecka może być przyjemna, jeżeli będziemy do niej właściwie przygotowani. Kompletne zestawy posiadają też ważny termometr, gdyż noworodka i niemowlaka powinno się kąpać w wodzie o temperaturze około trzydziestu siedmiu stopni Celsjusza. Dziecko kąpie się codziennie, lub co drugi dzień, więc szybko nabierzemy niezbędnej wprawy i przestaniemy się obawiać. Zestawy są uniwersalne, bez podziału na płeć dziecka, więc możemy taki kupić na prezent dla przyszłych rodziców.