Krakowskie przedszkola dla dzieci

Posłanie dziecka do żłobka, czy przedszkola nie jest obowiązkowe. Matka może zostać z maluszkiem do momentu, aż ukończy szósty rok życia i pójdzie do szkoły podstawowej. Jednak większość rodziców posyła swoje dzieci do przedszkola żeby maluchy jak najwcześniej nauczyły się życia w społeczeństwie, wśród swoich rówieśników co jest bardzo ważne dla ich rozwoju.

Przedszkola publiczne i niepubliczne

Niepubliczne przedszkole w KrakowieKiedy dziecko kończy trzeci rok życia, to możemy się zastanowić nad posłaniem go do przedszkola. Do wyboru mamy publiczne i prywatne placówki. Publiczne mogą posiadać uboższy program edukacyjny z uwagi na małe środki finansowe, które płyną z państwa. W związku z mniejszymi funduszami, musi się to odbić na zajęciach dodatkowych, na które dane przedszkole może sobie pozwolić. Niepubliczne przedszkole w Krakowie jest dużo lepszym rozwiązaniem, bo ma wręcz nieograniczone możliwości edukacyjne. Za pobyt dziecka trzeba tu zapłacić około pięćset, siedemset złotych, ale w ramach tych środków mamy zapewnione odpowiednie zaplecze pedagogiczne i żywieniowe. W niepublicznych przedszkolach dzieci są najczęściej karmione żywnością dostarczaną każdego dnia z cateringu, która spełnia wszystkie wymogi. Co do zajęć w jakich będzie brało udział nasze dziecko, są one podzielone zgodnie z profilem przedszkola jakie wybierzemy. Możemy posłać dziecka do przedszkola o profilu artystyczno – wokalnym, językowym, czy sportowym. W niektórych placówkach dzieci uczęszczają na zajęcia na basenie, lodowisku, czy boisku sportowym. Oczywiście im więcej dziecko będzie miało zajęć, tym wyższą cenę będzie miał pobyt dziecka w przedszkolu. Na życzenie rodziców, w prywatnym przedszkolu może być zatrudniony także logopeda, który pomaga dzieciom we właściwym wymawianiu liter i wysławianiu się. Edukacja w przedszkolu prywatnym i publicznym trwa tyle samo, czyli około trzech lat, po których dzieci idą do szkoły podstawowej. Niektóre, bardziej zdolne dzieci są w stanie się nauczyć czytać już w przedszkolu co jest wielkim ułatwieniem już na starcie w szkole podstawowej.

Jeżeli nie stać nas na prywatne przedszkole, to pozostaje nam państwowa placówka, w której trzeba rezerwować miejsce dla dziecka z dużym wyprzedzeniem, ponieważ każdego roku jest bardzo dużo chętnych. Dzieci w przedszkolach przebywają w godzinach od około ósmej do nawet szesnastej. W trakcie pobytu mają zapewnione zajęcia ogólnorozwojowe, odpoczynek i pełne wyżywienie składające się ze śniadania, obiadu i podwieczorka. Dla dzieci pobyt w przedszkolu to świetna zabawa.