Ładny plecak ze światełkami

W tym roku szkolnym obiecałam mojej córce zakup plecaka. Nie do końca jestem z tego zadowolona, ponieważ stary wciąż jest jeszcze dobry, właściwie wygląda, jak nowy i mógłby spokojnie posłużyć jeszcze dwa lata, a tak będziemy musieli go się pozbyć, co jest dość nieekologiczne. Mam nadzieję, że uda mi się oddać go komuś, kto jeszcze przez jakiś czas z niego skorzysta, szkoda byłby bowiem, aby taki dobry tornister trafił na śmietnik. Córka strasznie męczyła mnie o nowy tornister, podobno wszyscy w jej klasie takie mają i jest to sprawa życia i śmierci.

Zakup świecącego plecaka

świecący plecakNiezbyt zadowolona, w końcu uległam i zgodziłam się na zakup nowego plecaka. Córka jest już duża, coraz bardziej dba o to, co jest modne, a co nie i nie chce za bardzo odróżniać się od rówieśników, Poniekąd to rozumiem, sama przecież też byłam dzieckiem i wiem jak to jest kiepsko się wyróżniać. W tym wieku bardzo zależy nam na tym, aby być takimi, jacy są rówieśnicy. Dlatego też uległam. Wybrałyśmy się wiec na zakupy, podobno w pobliskim centrum handlowym można kupić taki plecak, który jest obiektem marzeń mojej córki. I rzeczywiście okazało się, że jest bardzo duży wybór takich plecaków. Mojej córce chodziło o świecący plecak, w sklepie z artykułami dla dzieci znalazłyśmy ich duży wybór, w różnych wzorach i kolorach. Moja córka jednak od razu wiedziała, o jaki plecak jej chodzi, szybko wybrała niebieski plecak z białymi światełkami. Przyznam się szczerze, że i mi ten plecak się spodobał. Jest bardzo ładny, a poza tym moja córka na pewno będzie w nim doskonale widoczna o każdej porze dnia i nocy niezależnie od warunków atmosferycznych. Plecak jest bardzo porządnie wykonany, ma wzmocniony tył i regulowane szelki. Poza tym jest miękki, nie taki sztywny, jak tradycyjny szkolny tornister. Waży dzięki temu mniej od tornistra, mam nadzieję, że równie dobrze dba o plecy dziecka. W środku jest wiele dobrze pomyślanych przegródek i kieszonek, są także zewnętrzne kieszenie na napoje. Myślę, że jest to całkiem dobry zakup i ciesze się, ze moja córeczka jest zadowolona.

Zakup plecaka i tornistra do szkoły to poważna sprawa. Liczy się tutaj bowiem nie tylko to, co jest modne, ale także to, co jest dobre dla dziecka i jego kręgosłupa. Ponadto jest szereg innych cech, na które należy zwrócić uwagę podczas zakupu tego jakże ważnego szkolnego sprzętu. Warto jest żeby posiadał światełka lub odblaski, dzięki czemu nasze dziecko będzie bezpieczne na drodze. Na pewno nie należy oszczędzać, dobry plecak i tornister będą naszemu dziecku służyły długie lata.