Las w słoiku na prezent

Bardzo modne w ostatnim czasie stały się lasy w słoiku. Są one alternatywą dla doniczkowych roślin. Swoim wyglądem pasują do pięknych aranżacji wnętrz. Spotkać je można zarówno w pięknych hotelach, prywatnych gabinetach lekarskich, prywatnych klinikach stomatologiczny oraz wielu innych ekskluzywnych placówkach. Takie lasy można stworzyć samemu jeśli się potrafi. Jeśli natomiast nie lubimy sami tworzyć takich arcydzieł możemy je zakupić w bardzo dobrze wyposażonych kwiaciarniach oraz sklepach z artykułami do domu.

Cena za las w szkle

prawdziwy las w słoikuKażdy prawdziwy las w słoiku wymaga dużego nakładu pracy. Oprócz tego do takiego lasu potrzebnych jest bardzo dużo rzeczy. Po pierwsze trzeba kupić odpowiedniej wysokości oraz szerokości słoik najlepiej z pokrywką korkową. Ponadto potrzebne nam będzie keramzyt jako warstwa izolacyjna, piasek, żwirek, ziemia doniczkowa oraz ozdobne kamienie. Oczywiście oprócz podłoża potrzebne są miniaturki roślin. Do klasycznych lasów w szkle dajemy około trzech gatunków roślin. Te najbardziej popularne to roślinki, które Które są wytrzymałe i bardzo ladnie rosną. Do takich należy bluszcz , skrzydłokwiat, paproć oraz wiele innych mniejszych. Oczywiście do takich lasów bardzo ładnie komponuje się mech. Ten jest pod ochroną dlatego nie wolno go samodzielnie zrywać i przynosić z lasu. Wiele hurtowni florystycznych sprzedaje mech legalnie i na sztuki. Ponadto bardzo często do takich lasów dodaje się różne ozdoby. Może to być korę drzew, ozdobne większe kamienie, szyszki oraz wiele innych. Niektórzy także potrafią z niebieskich kamyków stworzyć małą rzeczkę, a na niej kładkę lub mostek. W niektórych sklepach możemy znaleźć również takie słoiki wraz z oświetleniem. Wtedy używa się do nich małych lampek ledowych, które umieszcza się zaraz pod pokrywą słoja. Cena za gotowy las w słoiku w kwiaciarni wynosi od 100 do nawet 300 złotych. Oczywiście zależy ona od wielkości słoika oraz ilości dodatków, które się w nim znajdują.

Od wielu lat las w słoiku kupowany jest na prezent z okazji parapetówki. Od jakiegoś czasu kupujemy go także z okazji urodzin lub imienin czyli na prezent zamiast typowych ciętych lub doniczkowych kwiatów. Dobrze pielęgnowany słoik będzie cieszyć nasze oko bardzo wiele miesięcy. Jedni uważają, że nie należy go w ogóle otwierać i podlewać. Natomiast inni twierdzą że przynajmniej raz w miesiącu trzeba go skropić bardzo delikatnie. Najlepiej zrobić to w formie mgiełki wodnej. Jeśli w waszym słoiku zamieszkają muszki lub inne robaczki należy je wyeliminować.