Legalne zatrudnianie cudzoziemców

Każdy zapewne zdążył już zauważyć jak dużo osób z naszego kraju wyjechało. Najczęściej takie wyjazdy związane są z podejmowaniem pracy za granicą. Generalnie nie byłoby w tym niczego złego ponieważ ludzie, którzy wyjeżdżają decydują się na ten krok z powodu niskich zarobków w Polsce. Jednak takie wyjazdy znacznie odbijają się na polskim rynku pracy, na którym zaczyna już brakować sprawdzonych specjalistów znających się na swojej profesji.

Rekrutowanie pracowników z Ukrainy

jak szukać pracowników z ukrainy na budowęZarobki w naszym kraju są obecnie i tak lepsze niż jeszcze kilkanaście lat temu. Jednak nie możemy konkurować z firmami zagranicznymi, które oferują zarobki nawet trzykrotnie wyższe niż te jakie zaoferować mogą polscy przedsiębiorcy. Wyjazdy za granicę często są więc motywowane niskim zarobkami w Polsce. Na miejsce Polaków, którzy opuszczają nasz kraj koniecznie trzeba znaleźć zastępstwo by firma mogła normalnie prosperować. Często ratunkiem dla wielu firm okazywali się pracownicy z Ukrainy. Obywatele tego kraju do Polski przyjeżdżają bardzo chętnie i równie chętnie podejmują u nas pracę. Sporo przedsiębiorców zadaje pytanie odnośnie tego jak szukać pracowników z Ukrainy na budowę. Otóż w tym wypadku mamy dwa rozwiązania. Pierwszym z nich jest próba poszukiwania tychże pracowników na własną rękę. Nie da się ukryć jednak, że wielu przedsiębiorców nie bardzo ma na to czas. Taka opcja więc niekoniecznie będzie dobrym wyborem. Warto więc pomyśleć o tym by poszukiwanie pracowników z Ukrainy zlecić agencjom pracy tymczasowej. Takie firmy mogą nam zagwarantować, że pracowników dla nas znajdą. My jako przedsiębiorcy musimy jednak jasno określić kogo dokładnie do naszych firm poszukujemy. Na podstawie przedstawionych przez nas wymagań następuje proces poszukiwania. Najpierw w agencjach pracy tymczasowej dokonuje się poszukiwań w bazie osób zarejestrowanych jako poszukujący pracy. Dopiero gdy w takiej bazie nie udaje się nikogo znaleźć to wówczas poszukiwania rozpoczynane są na terytorium Ukrainy.

Obecnie Ukraińcy stanowią filar niejednej polskiej firmy. Tyczy się to oczywiście nie tylko firm budowlanych. Ukraińcy chętnie podejmują w Polsce pracę na produkcji, w rolnictwie czy też w usługach. Decydując się na poszukiwanie pracowników za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej możemy mieć pewność, że do naszej firmy trafią ludzie uczciwi oraz sumiennie wykonujący powierzone im zadania. Z całą pewnością będziemy bardzo zadowoleni z pracy jaką tacy pracownicy będą mogli codziennie w naszej firmie wykonywać.