Moja firma korzysta z outsourcingu IT

Z własnego doświadczenia wiem, że prowadzenie firmy bez opieki profesjonalistów z branży IT jest dzisiaj niemożliwe. Chyba, że samemu jest się wysokiej klasy specjalistą w tym zakresie. W mojej firmie są raptem trzy komputery. Ich obsługę w kompletnym zakresie zlecam profesjonalistom. Korzystam z usług IT na zasadzie outsourcingu. To najlepsze możliwe rozwiązanie. Nie zatrudniam informatyka, a jedynie korzystam w razie potrzeby z jego usług. Mam swojego dedykowanego opiekuna w zakresie systemów informatycznych w mojej firmie.

Od firmy outsourcingowej otrzymuję fakturę

outsourcing dla firm - WarszawaMożliwość korzystania z usług informatycznych na takich zasadach jest bardzo wygodna. Bo prawdę powiedziawszy to moja infrastruktura informatyczna jest niewielka. A już na pewno zbyt mała na to, żebym zatrudniał specjalnie osobę do jej obsługi. Dlatego wynajmowanie usług informatycznych jest bardzo praktyczne. Prace przy moich komputerach zlecam tylko wtedy, kiedy okazują się one być niezbędne. Jak już wspomniałem korzystam z usług korporacji informatycznej oferującej outsourcing dla firm – Warszawa jest miastem, w którym takie usługi są po prostu niezbędne. Większość moich zleceń obsługiwana jest tak naprawdę online. Udzielam dostępu do swoich komputerów informatykowi, który większość czynności wykonuje zdalnie. Dzisiejsze systemy operacyjne umożliwiają nadanie zdalnego dostępu do komputera. A jeśli potrzebne jest podjęcie działań przy komputerze to informatyk przyjeżdża do mojej firmy i robi swoje. Na koniec miesiąca firma informatyczna wystawia mojej firmie fakturę za wszystkie zrealizowane zlecenia. I są to faktury na kwoty nieporównywalnie mniejsze, aniżeli pensja, jaką musiałbym zapłacić zatrudniając u siebie informatyka. Dlatego właśnie przyszłością branży informatycznej są usługi dedykowane w ramach outsourcingu. Dzisiaj tak to funkcjonuje w całej branży. Chyba jedynie wielkie instytucje finansowe czy urzędy zatrudniają swoich informatyków. Ja w swojej firmie mam opiekę w zakresie IT dzięki świadczonym dla mnie usługom outsourcingowym w tym zakresie.

Liczba komputerów z mojej firmie pewnie się wkrótce powiększy. Będę musiał wówczas zlecić zainstalowanie na nich oprogramowania i systemów zabezpieczających. Na szczęście nie muszę się tym martwić, bo wiem, że pomoc informatyczną otrzymam na telefon. Za wszystkie usługi dostaję fakturę, którą mogę wrzucić w koszty prowadzenia działalności. Dzięki temu zawsze wiem, ile kosztują mnie zamawiane usługi informatyczne. A większość z nich realizowana jest całkowicie online.