Moje biuro dezynfekowane jest raz na tydzień

Moje biuro działa od wielu lat w bardzo prestiżowej lokalizacji w moim mieście. Zajmuję się ubezpieczeniami, więc muszę mieć miejsce, do którego moi klienci mogą przyjść i porozmawiać z moimi pracownikami. Jeszcze do niedawna wszystko było zupełnie normalne, a w moim biurze wystarczyło raz na kilka dni posprzątać. Wszystko się zmieniło gdy pojawiła się pandemia koronawirusa. I chociaż moja działalność jakoś szczególnie na tym nie ucierpiała to musiałem zmienić zupełnie podejście do czystości biura.

Skorzystałem z firmy oferującej kompleksową dezynfekcję

kompleksowa dezynfekcja pomieszczeńJak już wspomniałem do tej pory korzystałem z usług firmy sprzątającej, której pracownicy pojawiali się w moim biurze dwa razy w tygodniu. Przed pandemią to w zupełności wystarczyło, bo w moim biurze było zawsze czysto. Każdy pracownik dba też o swoje stanowisko pracy, więc nigdy nie miałem zastrzeżeń co do czystości w moim biurze. Kiedy pojawił się koronawirus to musiałem błyskawicznie zmienić podejście w kwestii czystości. Teraz nie patrzyłem już tylko na to co widać gołym okiem. Chciałem zapewnić moim klientom poczucie bezpieczeństwa, a to oznaczało, że musiałem całkowicie zmienić firmę sprzątającą. Znalazłem taką firmę, w której ofercie była również kompleksowa dezynfekcja pomieszczeń. Zależało mi na tym, żeby jedna firma zajmowała się zarówno sprzątaniem jak i dezynfekowaniem pomieszczeń w moim biurze. To była bardzo dobra decyzja, bo dzięki temu jedna firma zajmuje się wszystkim kompleksowo. Jeśli zaś chodzi o samą dezynfekcję to zdecydowałem się na metodę zamgławiania, czyli tą, która polega na wypuszczeniu do pomieszczenia pary dezynfekującej. Pracownicy firmy, a której usług skorzystałem, wykonują u mnie taką dezynfekcję codziennie o piątej rano. Dzięki temu około ósmej moi pracownicy mogą już normalnie korzystać z biura. Oczywiście poza samą dezynfekcją musiałem wprowadzić kilka zmian w moim biurze. Dzięki temu moi klienci są całkowicie bezpieczni jeśli chodzi o wirusy i zarazki. A ja co chwilę biegam po biurze ze ściereczką i płynem do dezynfekcji.

Wszystkie firmy musiały zmienić swoje podejście do kwestii czystości pomieszczeń i ich sprzątania. Samo sprzątanie już nie wystarczy, żeby klienci czuli się w biurze komfortowo. Teraz trzeba jeszcze zadbać o to, czego nie widać. Ja w moim biurze zlecam dezynfekcję pomieszczeń codziennie rano. Informuję o tym swoich klientów na bieżąco, bo chcę, żeby mieli pełne poczucie bezpieczeństwa w trakcie wizyty w moim biurze. Sam też staram się wszystko na bieżąco dezynfekować.