Na pielgrzymce możemy chwalić naszego Pana

W dzisiejszym świecie bardzo łatwo się pogubić. Los rzuca nas bardzo często na rozdroża, przez co musimy dokonywać trudnych wyborów. W swoim życiu napotkamy na wiele łatwych dróg, których pokonanie nie będzie dla nas wyzwaniem, droga do gwiazd wiedzie jednak przez ciernie. Pamiętajmy o tym, że Jezus Chrystus musiał przejść przez mękę, zanim wreszcie spotkał się z Ojcem w niebiosach. Droga krzyżowa, a później pobyt w piekle były wielkim poświęceniem, by zbawić nasze dusze. By oddać Bogu co Boskie warto wybrać się na pielgrzymkę. Będzie to wspaniałe podziękowanie dla naszego Zbawiciela.

Ekstremalna pielgrzymka to piękny gest

profesjonalne biuro pielgrzymkoweStarożytni Grecy uważali, że piękny, dobry umysł powinien iść w parze z zadbanym ciałem. Ideał kalos kagathos znajduje odzwierciedlenie także w filozofii chrześcijańskiej. Chociaż przez wieki braciszkowie w różnych klasztorach umartwiali swoje ciała, nie dopuszczali oni nigdy do tego, by obrastały one tłuszczem, przez folgowanie sobie i nie stosowanie się do zakazu nadużywania jedzenia i picia. Powinniśmy utrzymywać dobrą formę i jednocześnie wystawiać swoje ciało na zmęczenie i niewygody na pamiątkę tego, co przeżył dla nas Jezus Chrystus. Pomoże nam w tym profesjonalne biuro pielgrzymkowe, w którym będziemy mogli zapisać się na ekstremalną pielgrzymkę. Ekstremalne drogi krzyżowe są dzisiaj organizowane w wielu miastach i są one hołdem oddanym naszemu Panu. Każdy, kto chce okazać mu swoją wdzięczność, może wybrać się na nocną wyprawę z ciężarem na ramionach. Chociaż będą szli z nami inni, będziemy sami, tak jak sam był On w obliczu śmierci. Taka pielgrzymka jest bardzo dobrym czasem na refleksję, na zastanowienie się nad swoim życiem i problemami wiary. W biurze pielgrzymkowym otrzymamy wszelkie niezbędne informacje na temat takiej wędrówki. Będziemy mogli zaopatrzyć się w krzyż, lub po prostu odważnik, który będzie nam ciążył, a później pozostanie nam już tylko ruszyć w drogę. Jeśli nie jesteśmy typem sportowca, możemy też zdecydować się na klasyczną pielgrzymkę, warto jednak chociaż raz w życiu zbliżyć się tak bardzo do Jezusa. Dowiemy się dzięki temu, co to naprawdę znaczy być człowiekiem.

Zawsze powinniśmy mieć możliwość wyrażania siebie. Nie zapominajmy nigdy o tym kim jesteśmy i bądźmy z tego dumni. Jesteśmy Bożymi dziećmi i powinniśmy głosić chwałę Ojca. Warto znaleźć sposób na to, by oddać mu cześć. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na zwykłą, czy ekstremalną formę pielgrzymki, zrobimy dobrze, jeśli chociaż raz się na nią wybierzemy. To naprawdę niewiarygodne doznanie.