Najlepsze zabawki ruchowe

Noworodki i niemowlaki, nie potrafią się jeszcze samodzielnie bawić, dlatego też to rodzic musi przejąć inicjatywę. To, w co się będziemy bawili z maluchem, zależy tylko od naszej wyobraźni. Kwestia odpowiedniej formy i na pewno każde dziecko będzie zachwycone. Jedne zabawki angażują logiczne myślenie i ćwiczą pamięć, a inne zachęcają malucha do aktywności fizycznej, która jest tak samo ważna jak rozwój psychiczny.

Jakie zabawki zachęcają maluchy do ruchu?

zabawki ruchowe i gry dla dzieciDzieci, które są bardzo żywiołowe, nie potrafią usiedzieć na miejscu i wszędzie jest ich pełno. Z takim maluchem trzeba dużo się ruszać, aby rozładować jego energię. Jeżeli dziecko już umie chodzić, to najlepsze są spacery, ale kiedy pogoda nie dopisuje, to pozostają zabawki ruchowe i gry dla dzieci w domu. Będąc na spacerze, można zabrać ze sobą skakankę, piłkę, czy hulajnogę, aby dziecko się wyszalało. Natomiast w domu, świetnie się sprawdzają gry ruchowe, w które może grać cała rodzina. Wszelkie baseny z piłeczkami, tunele z zamkami do przechodzenia na czworakach, czy dla nieco starszych dzieci stół to piłkarzyków. Dla najmłodszych, zabawkami zachęcającymi do ruszania się są jeździki, pchacze, czy plastikowe kręgle. Można też wymyślać przeróżne zabawy wymagające od dziecka podjęcia pewnych działań. Na przykład chodzenie jak rak, robienie z dzieckiem taczek, czy ćwiczenie stóp poprzez podnoszenie woreczka z groszkiem. Dla dzieci to jest świetna zabawa i wspólnie spędzanie czasu z rodzicem. W sprzedaży znajdziemy też gry planszowe, które wymagają aktywności fizycznej od wszystkich uczestników. Im starsze mamy dziecko, tym bardziej zaawansowane zabawy możemy stosować. Najważniejsze, aby zabawki były dostosowane do wieku dziecka. Wszystkie zabawki kupimy w sklepach z artykułami dla dzieci lub najtaniej i w największym wyborze dostaniemy je w sieci. Najlepiej się nie ograniczać tylko do zabawek, które można wykorzystywać w domu, ale kupić dziecku take produkty, które doskonale się sprawdzą na letnim spacerze, czy nawet na wakacjach.

Każde dziecko ma w domu mnóstwo zabawek, które doskonale wpływają na ich rozwój. Najlepiej jest jednocześnie stymulować obie półkule mózgowe i dostarczać dziecku rozmaitych bodźców. Czasem wystarczy zwykły spacer z rodzicem, a innym razem skakanie na skakance, czy granie w klasy na podwórku. Niektóre zabawki zmuszające do ruchu można zrobić samemu, a inne można kupić, bo będą odnosiły identyczny skutek. Przed dokonaniem wyboru zabawki, czy gry, dobrze jest sprawdzić, czy posiada niezbędne certyfikaty.