Najnowocześniejszy Krakowski laser park

Pomysł na stworzenie własnej areny laser tag krążył już wśród kolegów od dłuższego czasu, bo była to forma rozrywki zbierająca coraz większą popularność, i nawet zapaleni airsoftowcy często pojawiali się na rozgrywkach, choćby dla utrzymania formy. Najmniejsze areny w Krakowie miały wielkość kilku pokoi, i były przeznaczone do gier na najwyżej kilkanaście osób, podczas gdy największe usytuowane były w starych magazynach i zakładach przemysłowych.

Nowoczesna arena do laser tagu

laser park w KrakowieWiększość aren była jednak budowana dość surowo, bez żadnych nowoczesnych dodatków. Dlatego też, gdy kolega z drużyny zaproponował budowę własnej areny w magazynie będącym jego własnością, zdecydowaliśmy się bez wahania. Nie chcieliśmy jednak budować kolejnej przeciętnej areny, gdyż takich było pełno. Wedle przygotowanego przez nas planu, w magazynie miał powstać najnowocześniejszy laser park w Krakowie, z dodatkami których nie widziano jeszcze na żadnej innej arenie. Nauczeni doświadczeniem nie tylko z airsoftu ale również z okazyjnych rozgrywek lasertagowych, postanowiliśmy urządzić arenę w taki sposób, by była ona przeznaczona do gier na niewielkie dystanse, bardzo szybkich, dynamicznych i emocjonujących, a jednocześnie nie będących nużącymi. Sam wystrój miał być dość futurystyczny i przypominać wnętrze statku czy obiektu wojskowego, z bardzo słabym oświetleniem, podkreślonym czerwonymi lampami, imitującymi światła alarmowe. Jak przystało na nowoczesną arenę, wnętrze zostało wyposażone w rozsuwane drzwi z fotokomórkami, reagującymi na ruch w najbliższym otoczeniu, panele led wyświetlające aktualne wyniki w grze i ograniczone oświetlenie, nadające arenie bardzo futurystycznego klimatu, widzianego we wielu grach fantastycznych. Również sam sprzęt miał być najwyższej jakości, nie tylko wytrzymały ale również wygodny. Kamizelki przez nas zamówione przypominały bardziej oporządzenie wojskowe niż tradycyjne kamizelki z tworzywa sztucznego używane na wielu arenach.

Także markery wyglądały jak żywcem wyjęte z filmu fantastycznego, nadając rozgrywkom unikalności. Zainteresowanie było bardzo duże, zwłaszcza że arena przeznaczona była również do bardzo dużych meczy na kilkadziesiąt osób, więc rzadko zdarzała się sytuacja, w której nie było dla kogoś miejsca w trakcie gry. Ogromna przestrzeń i zróżnicowany wystrój pozwalały na organizację najróżniejszych wariantów rozgrywek, dzięki czemu gra nie nudziła się nawet po wielu rundach i była atrakcyjna zarówno dla nowicjuszy, jak i starych wyjadaczy.