Najtańszą deskę podłogową kupisz u producenta

 

Najczęściej wybieranymi materiałami wykończeniowymi jeśli chodzi o podłogę są deski podłogowe, panele, kafelki a nawet obecnie jeszcze wykładziny. Gdyby te wszystkie możliwości wykończenia podłogi porównać to możemy zobaczyć, że najtańsze będą panele podłogowe ale najtrwalsza będzie deska podłogowa. Jeśli ktoś chciałby na podłogach w domu położyć deskę podłogową to musi się liczyć z wydatkiem rzędu około stu złotych za metr kwadratowy. Deskę można jednak kupić o wiele taniej. Wystarczy udać się bezpośrednio do producenta.

Polscy producenci robią najlepsze deski

polski producent deski podłogowejJeśli chodzi o produkcję desek podłogowych to należymy do światowej czołówki. Polscy producenci tego materiału budowlanego uchodzą na świecie za wzór jakości. Przekłada się to oczywiście na ceny naszych produktów, ale za tą ceną niewątpliwie idzie bardzo wysoka jakość. Chcąc jednak kupić deskę podłogową do zrobienia podłogi w domu najlepiej znaleźć producenta deski na mniejszą skalę. Każdy lokalny polski producent deski podłogowej będzie miał równie dobrą deskę jak najwięksi producenci, ale będzie można ją kupić sporo taniej. Ile taniej to trzeba się przekonać samemu. Można tylko się domyślać, że mały producent z mniejszą mocą przerobową sprzeda deskę za niższą cenę, ponieważ utrzymanie jego produkcji też kosztuje o wiele mniej niż w ogromnych fabrykach. O samych zaletach deski na podłogę nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Trzeba jednak zwrócić szczególną uwagę przy montowaniu podłogi. Deska ma to do siebie, że musi być odpowiednio położona. Muszą być zachowane odpowiednie przerwy między deskami, żeby podłoga mogła pracować. Jednocześnie wszystko musi być na tyle stabilne, żeby po czasie nie pojawiło się skrzypienie w deskach. Tutaj znaczenie ma więc zarówno jakość deski jak i profesjonalizm jej zamontowana. Deska podłogowa kupiona u producenta na pewno będzie najlepsza jakościowo i jednocześnie najtańsza. Tyle, że kupując deski na podłogę nie można absolutnie oszczędzać na rodzaju i jakości drzewa. Można negocjować cenę deski, ale rodzaj drzewa warto wybrać po prostu możliwie najlepszy.

W naszym kraju mamy bardzo wielu producentów desek podłogowych. Są firmy ogromne, które produkują i sprzedają deskę praktycznie na cały świat. Możemy znaleźć też wielu lokalnych producentów, którzy robią równie dobrą deskę, ale jej cena będzie o wiele niższa. Dobrej jakości podłoga wykonana z solidnej deski wytrzyma przez wiele lat. Jeśli dobrze zadba się o drewnianą podłogę to można się nią cieszyć nawet kilkadziesiąt lat.