Naturalne mydło do mycia twarzy

Od pewnego czasu zauważyłem, że moja skóra zaczyna się robić tłusta. Nigdy nie stosowałem na nią jakiś specjalnych specyfików, po prostu myłem ją zwykłą wodą z mydłem. Niestety obecnie krótko po umyciu i wytarciu twarzy moja skóra zaczyna się błyszczeć co nie wygląda dobrze. Od dłuższego czasu używam tego samego mydła, więc podejrzewam, że to nie ono ma wpływ na błyszczenie mojej twarzy a jakieś hormony, które zmieniają mają cerę jak osiągnąłem dorosłość. 

Żelowe mydło do cery tłustej

żelowe mydło do twarzyPodejrzewam, że to muszą być hormony, ponieważ nie zmieniłem w ostatnim czasie swojego trybu życia. Nie palę, piję tylko okazjonalnie, cały czas pracuję w biurze i od czasu do czasu biegam. Dieta również jest bez zmian, Jeszcze wchodzi w grę zmiana składu mydła, ale porównałem z poprzednim i nadal jest ono z tych samych składników. Postanowiłem, że zacznę działać. W tym celu udałem się do apteki i powiedziałem farmaceutce z czym się zmagam. Kobieta, która mnie obsługiwała przyjrzała się mi i zaproponowała żelowe mydło do twarzy. Podobno zawiera ono specjalne substancję, które używają nadmiar sebum z twarzy i oczyszczają pory. Do tego mydło jest wykonane z naturalnych składników, więc nie będzie podrażniać skóry. Efekty mają być widoczne w ciągu dwóch najbliższych tygodni, aczkolwiek już od pierwszego użycia powinienem zauważyć znaczną poprawę. Poza tym, że poleciła mi żelowe mydło do twarzy to poradziła, żebym unikał dotykania twarzy w ciągu dnia, ponieważ sprzyja to przetłuszczaniu się skóry, gdyż najczęściej na naszych rękach znajdują się różnego rodzaju bakterię. Akurat to ograniczenie dotykania twarzy będzie ciężkie, ponieważ mam w zwyczaju popierać się na rękach podczas czytania różnego artykułów w internecie. Jednak jak ma to pomóc to oczywiście muszę spróbować. Mam nadzieję, że żelowe mydło do twarzy mi pomoże i moja skóra nie będzie już się świeciła. Nie da się ukryć, że taka skóra wygląda niezdrowo, a jednak jestem w takim wieku kiedy chce wyglądać jak atrakcyjny i zadbany mężczyzna. Nadal poszukuję swojej drugiej połówki, a wiem, że dbanie o swój wygląd pomaga. 

Farmaceuta miała rację. Żelowe mydło do twarzy rzeczywiście daje radę. Używam go od miesiąca i moja skóra wygląda na zdrowszą i się nie błyszczy. Do tego pilnuję, żeby nie dotykać rękoma twarzy. Jest to co prawda ciężkie, a;e cel uświęca środki. Jest to niewielka cena za zdrowy i ładny wygląd. Jestem zadowolony, że poszedłem do apteki po poradę. Dzięki temu za niewielkie pieniądze mam to co chciałem. Czyli zdrowy wygląd twarzy.