Naturalne panele podłogowe

Decydując się na remont swojego mieszkania zwracamy uwagę przede wszystkim na metraż. To pozwala nam wybrać kolor na jaki pomalujemy ściany i jakie położyć panele podłogowe. Istnieje zasada, w myśl której do mniejszych pomieszczeń pasują jasne kolory, a przy większym metrażu można pozwolić sobie na trochę szaleństwa. Panele będą niewątpliwą ozdobą naszego wnętrza, pamiętajmy jednak by były też praktyczne.

Jakie panele powinniśmy wybrać?

panele - dąb rustykalnyCzasy linoleum i wszechobecnych wykładzin odchodzą na szczęście do lamusa. Te tkaniny są mało estetyczne i nieraz ciężkie w utrzymaniu czystości. Obecnie coraz popularniejsze stają się naturalne, drewniane panele. Przede wszystkim takie podłogi pięknie wyglądają, poza tym odpowiednio użytkowane są wytrzymałe i trwałe. Jednak jest to spora inwestycja finansowa. Jeśli jednak jesteśmy gotowi na takie poświęcenie powinniśmy szczegółowo przemyśleć swój wybór. Czy cena na pewno odzwierciedla jakość paneli? Przeanalizujmy rynek i znajdźmy najbardziej polecanych producentów. To da nam pewność, że wydaliśmy pieniądze na sprawdzony i trwały artykuł. Oczywiście ostateczna kwota jaką wydamy będzie uzależniona od metrażu, na jakim będziemy kłaść naturalne panele. Do wyboru mamy przeróżne rodzaje drewna w szerokiej gamie odcieni. Z łatwością powinniśmy dobrać coś, co trafi w nasz gust. Jeśli chcemy dodać wnętrzu szyku panele – dąb rustykalny na pewno spełnią swoje zadanie. Będą ładnie komponować się zarówno z meblami w salonie, jak i sypialni. Od nas zależy na jaki rodzaj drewna się zdecydujemy. Jeśli nie jesteśmy wprawieni w pracach remontowych dobrze jest zatrudnić do wyłożenia parkietu odpowiedniego specjalistę. Szkoda, żeby tak ładne drewno miało zostać zniszczone przez nieodpowiedni montaż. Również wśród firm remontowych możemy znaleźć tę, która będzie łączyła w sobie najlepszy stosunek jakości do ceny. Jeśli jednak zdecydujemy się na położenie paneli samodzielnie upewnijmy się, że wiemy jak to zrobić. Przeszukujmy internet by odnaleźć najlepsze poradniki i instrukcje.

Pamiętajmy, że o naturalne drewno trzeba też szczególnie dbać. Kupujmy takie środki czystości, które mu nie zaszkodzą, a dodatkowo zakonserwują i wzmocnią. Uważajmy na wilgoć – woda źle wpływa na drewno. Pod jej wpływem może ono puchnąć, a ostatecznie wybrzuszać się i pękać. Z tego względu nie zaleca się naturalnych paneli w wystroju kuchni lub łazienki. Odpowiednia pielęgnacja i dbałość o naszą podłogę pozwoli nam cieszyć się na lata jej doskonałą kondycją i pięknym wyglądem.