Odnowienie parkietu w mieszkaniu

Remont nowego mieszkania zapowiadał się na dość długi, tym bardziej, że chcieliśmy zachować oryginalny, teraz już prawie dwudziestoletni parkiet. Niestety poprzedni właściciele mieszkania nie dbali o niego jakoś szczególnie, nie odnawiali i do tego rzadko stosowali odpowiednie środki pielęgnacyjne. Wiedziałem, że sam nie poradzę sobie z takim wyzwaniem, dlatego zatrudniłem do tych prac firmę specjalizującą się w cyklinowaniu i kładzeniu drewnianych podłóg.

Odnowienie parkietu poprzez cyklinowanie

cyklinowanie parkietu w BydgoszczyMieszkanie było już całkowicie opróżnione ze wszystkich rzeczy, kiedy nadszedł termin rozpoczęcia prac przez bydgoską firmę. Na szczęście nie musiałem długo na nich czekać i bez problemu udało się zaplanować kalendarz całego remontu. Cyklinowanie okazało się procesem o wiele bardziej skomplikowanym i trudnym niż to się zapowiadało. Nie wiedziałem na przykład, że szlifowanie podłóg trzeba powtarzać kilka razy, za każdym razem stosując do tego inną gradację papieru ściernego. Nie wiedziałem też, że na głębokość szlifowania ma wpływ nie tylko rodzaj i głębokość uszkodzeń drewna, ale też sam rodzaj podłogi. Mój parkiet na szczęście można jeszcze cyklinować kilka razy, a że powinno się to powtarzać co kilka-kilkanaście lat, to miałem pewność, że ta podłoga zostanie ze mną na wiele kolejnych lat. Wybór firmy, która wykona dla mnie cyklinowanie parkietu w Bydgoszczy okazał się bardzo trafiony: prace przebiegały sprawnie, wszystkie ubytki zostały dokładnie wypełnione, a parkiet błyszczał jak nowy. Po zakończeniu prac związanych ze szlifowaniem pracownicy firmy pokryli go warstwą oleju, który pięknie podkreślił kolor i naturalne usłojenie drewna, a do tego będzie je zabezpieczał przed zabrudzeniami i uszkodzeniami. Panowie polecili mi także preparaty do pielęgnacji drewnianych podłóg, które najlepiej się sprawdzą w moim mieszkaniu. Nie były wcale tak drogie jak się początkowo obawiałem, a na pewno dzięki nim podłogi będą wyglądały o wiele lepiej przez bardzo długi czas.

Chociaż przez jakiś czas rozważaliśmy całkowitą zmianę podłóg i położenie płytek lub paneli, to cieszę się, że ostatecznie zdecydowaliśmy o odnowieniu parkietu. Taka stara podłoga ma po prostu swój urok, a koszt cyklinowania okazał się zbliżony do tego, co musielibyśmy wydać, żeby położyć ładne płytki. Zatrudniona firma zrobiła świetną robotę, cyklinowanie w ich wykonaniu przebiegało bez zarzutu i obecnie parkiet wygląda pięknie i stanowi doskonałe tło dla wybranych przez nas do mieszkania mebli i różnorodnych dekoracji.