Organizacja imprez okolicznościowych

W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, kiedy dzieje się coś bardzo ważnego i chcemy to uwiecznić, by potem z sentymentem wracać do danej chwili i wspominać to z kręcącą się łezką w oku. Jest dużo sposobów na uwiecznienie ważnych momentów życiowych, a jednym z nich jest nakręcenie filmu.

Rola kamerzysty podczas uroczystości

kamerzystaPowiedzmy, że czeka nas najważniejszy i najpiękniejszy dzień naszego życia – ślub i wesele. Każda para chce, aby ten dzień był niepowtarzalny i godny zapamiętania. Zaczynają się przygotowania – zamówienie zaproszeń, tortu, zrobienie listy gości, załatwienie spraw urzędowych, a w końcu wybór kamerzysty. Para młoda wymaga, aby kamerzysta był profesjonalistą w swoim fachu i zrobił dla nich piękny film z tego wydarzenia. Tutaj rola, jaką pełni kamerzysta jest dość odpowiedzialna, ponieważ to on musi przedstawić to, co się dzieje podczas uroczystości w sposób, jaki życzą sobie narzeczeni. Nie zawsze jest to proste zadanie, ponieważ każdy z nas jest inny i ma inne priorytety. Dlatego też kamerzysta wcale nie ma łatwego zadania. Musi umieć rozmawiać z młodymi w taki sposób, by ich nie urazić gdy mają niedorzeczne pomysły, przekonać ich do swoich racji, ponieważ to on ma doświadczenie w tym co robi i powinien wiedzieć lepiej niż młoda para, co warto zrobić a co nie. Ponadto musi posiadać także wszelkie umiejętności dotyczące obróbki filmu. Zdarza się, że kamerzysta jest zupełnym amatorem i z zamiłowania kręci sobie filmy, jednak prawdziwy kamerzysta, który jest profesjonalistą ma potrzebną wiedzę, a co za tym idzie odpowiednią cenę świadczonych przez siebie usług. Prawdziwy kamerzysta, który zdecyduje się nakręcić dla nas film, za swoje usługi potrafi wziąć parę tysięcy złotych. Ja osobiście uważam, że jeśli jest naprawdę super ekspertem w swojej dziedzinie, jest polecany przez inne osoby, proponuje nam świetne rozwiązania, pokazuje próbki swojej pracy, to jest on warty tych paru tysięcy złotych. Przecież to dzięki niemu będziemy mieć uchwycony na filmie, nasz najważniejszy w życiu dzień i będzie on w królewskiej oprawie filmowej.

Moim zdaniem to właśnie kamerzysta odpowiada za to, jak będziemy wspominać ważne chwile naszego życia. Wiadomo, że ślub zawsze jest pięknym wydarzeniem dla narzeczonych i mile go wspominają, ale to w jaki sposób kamerzysta zrobi oprawę filmową tego dnia, pozwoli na przeżywanie wciąż od nowa tych cudownych chwil. Będzie można wracać do nich w każdej dogodnej chwili i cieszyć się z dobrego wykonania ważnej pamiątki.