Prawidłowy montaż i serwis okien PCV

 

Wymiana okien plastikowych z pozoru wydaje się bardzo prostym zadaniem. Takie zadanie jednak nie wymaga odpowiednich nakładów finansowych, ale również musimy wybrać odpowiednich fachowców, którzy zajmują się takimi zadaniami, aby wszystko zostało wykonane prawidłowo. Jeżeli podejmiemy się takiego zadania samodzielnie i źle posadzimy okna, to może się to wiązać z dodatkowymi kosztami albo z tym że okna będą nieszczelne i będą niefunkcjonalne.

Kiedy wymienić okna plastikowe na nowe?

serwis okien poznańWymiana okien na nowe jest decyzją indywidualną, która uzależniona jest najczęściej od wielu konkretnych czynników. Okna wymieniamy w przypadku remontów mieszkań, ale także w sytuacji, kiedy decydujemy się na docieplenie budynku. Wiele osób decyduję się również, aby wymienić stare okna na nowe nie ze względu na remont, ale przede wszystkim na oszczędności, ponieważ nowe okna PCV pozwalają nam chronić ciepło wewnątrz domu i nie pozwalają na przedostanie się zimnego powietrza do wnętrza. Dlatego, jeżeli zależy nam na termoizolacyjności, to powinniśmy wybrać jak najbardziej energooszczędne okna. Mimo że ceny okien energooszczędnych są nieco wyższe niż tych standardowych, to jednak zdecydowanie więcej pieniędzy zaoszczędzimy później na oszczędzaniu naszego mieszkania. Jeżeli nie mamy doświadczenia w wymianie okien, to warto wezwać profesjonalną firmą oferującą serwis okien Poznań to miasto, gdzie będziemy mogli zakupić okna plastikowe oraz drewniane wraz z fachowym montażem. Czasami wymiana okien na nowe wiąże się z różnymi problemami, ponieważ nasz budynek, w którym wymieniamy okna jest stary, a okna są dość masywne. Dlatego zawsze, gdy zdecydujemy się na wymianę okien, to powinniśmy odpowiednio zabezpieczyć wszystkie nasze meble oraz podłogi, a także inne cenne rzeczy. Okna, które mają być zamontowane, powinny być jak najbardziej stabilne i dlatego po demontażu starych okien powinniśmy dokładnie oczyścić wszystkie otwory i załatać wszelkie ubytki występujące w otworach na okna.

Po wymianie okien bardzo ważne jest również wykończenie i najczęściej Polega to na tym kopaniu wnęki okna oraz zamalowaniu. Powinniśmy również pamiętać o tym, aby zlecić zagruntowanie ściany oraz położenie tynków i gładzi. Wszystkie te czynności możemy zlecić specjalistą od wymiany okien, ponieważ oni doskonale wiedzą jak szybko przeprowadzić fachowy montaż, dzięki czemu będziemy posiadać energooszczędne okna w naszym domu. Jeżeli posiadamy dom o niestandardowych wymiarach okien, to warto umówić się na bezpłatny pomiar i zlecić okna na zamówienie.