Rehabilitacja pupili we Wrocławiu

Zwierzak u którego doszło do złamania kończyny, uszkodzenia kręgosłupa lub problemów ze stawami powinien być poddany skutecznej rehabilitacji. W wielu ośrodkach weterynaryjnych można rehabilitować zwierzęta, aby powróciły do pełni zdrowia. Jest to dla nich bardzo ważne. Zwłaszcza jeśli zwierzak ma z reguły żywiołowy temperament potrzebuje dużej dawki energii. Musi być w pełni zdrowy, aby mógł się wybiegać. Dzięki temu nie dojdzie u niego do kolejnych problemów zdrowotnych, na przykład nadwagi.

Jak rehabilituje się zwierzęta?

rehabilitacja zwierząt we WrocławiuProwadzę ośrodek rehabilitacyjny dla zwierząt we Wrocławiu. Rehabilitacja zwierząt to dość trudne zadanie, jednak bardzo skuteczne. Nawet po poważnych uszkodzeniach ciała dany pies lub kot może powrócić do pełni zdrowia. Rehabilitacja zwierząt we Wrocławiu zaczyna się od zbadania miejsca, w którym doszło do uszkodzenia. Robi się to wtedy, gdy gips lub szyna zostanie zdjęta. Później trzeba określić, jakie ćwiczenia z danym zwierzakiem wykonamy. Każdy pacjent musi mieć na sobie kaganiec, aby nie wykazywał agresji do fizjoterapeuty. Najszybciej można rehabilitować uszkodzone łapy. Wykonuje się ćwiczenia, które mają stymulować mięśnie. Zabiegi zazwyczaj nie trwają długo. Organizmy zwierzęce zazwyczaj mają szybką zdolność regeneracji, dlatego potrzeba dwóch tygodni, aby zauważyć pierwsze oznaki powrotu do zdrowia. Najdłuższa rehabilitacja trwa dwa miesiące. Mimo, że bardzo dużo wspomniałem o psach, rehabilitacji poddawane są również inne zwierzęta. Zdarza się, że na zabiegi trafia lis domowy lub fretka. Najciekawsze są zabiegi rehabilitacyjne ptaków. Czasami fizjoterapeuta zwierzęcy musi powstrzymywać śmiech, kiedy papuga prezentuje mu słowa, których nauczyła się przy właścicielu. Te ptaki są bardzo pojętne, ale to właśnie dzięki temu ich zabiegi rehabilitacyjne trwają dość krótko. Jeśli papuga nauczy się wykonywać dane ruchy, będzie robiła to nawet pod nieobecność swojego właściciela. Są to najlepsi pacjencji, jakich mają fizjoterapeuci.

Medycyna weterynaryjna bardzo poszła do przodu, dlatego fizjoterapia i rehabilitacja zwierząt to coś zupełnie normalnego. Jeżeli Twój pupil miał jakiś wypadek, tuż po zagojeniu się ran warto jest go poddać takim zabiegom. W zależności od jego temperamentu będzie potrzebna mu pełna sprawność fizyczna. Są zwierzaki, które nie mogą ruszać łapami, a tą zdolność otrzymują ponownie już po trzech tygodniach rehabilitacji. Efekty są spore, a najlepiej opowiedzą Ci o tym właściciele zwierząt, które przyjmuje w klinice.