Rekomendowana hurtownia odzieży roboczej

Poprzednie kierownictwo zakładu nieszczególnie przykładało się do prawidłowego ekwipowania załogi na stanowiskach specjalistycznych. Sytuacja w której pracownicy byli nieprawidłowo wyposażeni w odzież nie zapewniającą niemal żadnej ochrony była więc częsta, a możliwość wystąpienia wypadków przy pracy wysoka. Była to niedopuszczalna sytuacja, więc natychmiast po jej przeanalizowaniu zdecydowaliśmy się całkowicie wyeliminować problem zaopatrzenia.

Hurtowy zakup odzieży roboczej

odzież bhp w hurcie ze szczecinaNajbardziej oczywistym rozwiązaniem byłoby kompletowanie sortów odzieżowych z lokalnych sklepów, których kilka działało w okolicznych miastach. Zapotrzebowanie było jednak bardzo wysokie, znacznie większe niż stany magazynowe w stacjonarnych punktach. Detaliczne zakupy mogły więc zająć zdecydowanie dużo czasu, a tak kupione wyposażenie mogło co najwyżej służyć do wyekwipowania kilku pracowników jednocześnie, o ile specjalistyczna odzież była dostępna. Mieliśmy jednak możliwość kupić odzież bhp w hurcie ze Szczecina, gdzie działała bodaj największa w kraju hurtownia wyposażenia i odzieży pracowniczej. Wiele zakładów, zarówno bardzo dużych i zaawansowanych jak i działających na lokalną skalę, zaopatrywało się w owej hurtowni w najróżniejsze odmiany sprzętu pracowniczego, przeznaczonego do specjalistycznych stanowisk pracy, i do tej pory klienci wystawiali tam najwyższe opinie. Asortyment był przede wszystkim obszerny, a oferta zróżnicowana. Zawierała kilkadziesiąt różnych rodzajów podstawowej odzieży roboczej ogólnego przeznaczenia, ale również ubrania chemioodporne czy izolujące, niezbędne w trakcie pracy na stanowiskach produkcyjnych o podwyższonym stopniu zagrożenia, choć niespotykane w punktach stacjonarnych i lokalnych sklepach bhp. Dostępność towaru była ciągle bardzo wysoka, gdyż hurtownia na bieżąco uzupełniała zapasy magazynowe, choć w razie potrzeby można było bardzo łatwo znaleźć zamienniki od innych producentów, mające identyczne lub bardzo zbliżone parametry i walory ochronne.

Zróżnicowana oferta i bardzo duże stany magazynowe oznaczały możliwość jednorazowego złożenia zamówienia obejmującego bardzo duże ilości odzieży o przeznaczeniu zarówno do pracy ogólnej, jak i specjalistycznej. Możliwość dostarczenia zamówienia prosto do magazynów zakładu była tym bardziej atrakcyjnym elementem zakupów w hurtowni, umożliwiając błyskawiczne oddanie nowo zakupionej odzieży do użytku, ale również sprawdzenia stanu zamówienia na miejscu oraz wymianę wszelkich fabrycznie wadliwych elementów na nowe.