Różne rodzaje bram

Dziś budując nowe garaże zwraca się uwagę na ich wykończenia. Oprócz tego, że garaż powinien chronić auto i inne sprzęty przed zniszczeniem i złodziejami, to do tego powinny gustownie wyglądać. W tym celu buduje się piękne mini domki dla samochodów i montuje nowoczesne bramy. Zazwyczaj uruchamia się je na pilota, by nie musieć robić tego ręcznie jak w przypadku tradycyjnych bram.

Najwygodniejsze i najbardziej funkcjonalne bramy

segmentowe bramy rolowane - producentNa rynku działa prężnie wielu producentów oferujących bramy roletowe i segmentowe. Te pierwsze są nieco przestarzałe, ale wciąż mają swoich fanów, za to wersje segmentowe są najczęściej wybieranymi modelami. Obojętnie którą wybierzemy musimy wiedzieć jakie są pomiędzy nimi różnice w budowie i komu ułatwiają życie codzienne. Najważniejszymi czynnikami są długość, szerokość i wysokość garażu. Do tego dochodzi rozmiar samego podjazdu, który znajduje się przed garażem. Dużo też zależy od tego który ze sposobów otwierania bramy preferujemy i jest nam najwygodniejszy. Najczęściej przy dużych samochodach montuje się segmentowe bramy rolowane – producent oferuje bogate wzornictwo każdej z części i wiele kolorów do wyboru. Do tego jej cena jest stosunkowo niska. Z kolei przy niewielkich garażach i niezbyt szerokich podjazdach najlepiej sprawdzi się rolowana brama, która pozwala na zaoszczędzenie miejsca podczas jej otwierania. Można ja zamontować w wewnątrz i na zewnątrz garażu co jest bardzo uniwersalnym rozwiązaniem. Każda z bram rolowanych ma napęd elektryczny i szerokie pole zasięgu pilota, który działa przez przednią szybę samochodu. Takowa brama powinna mieć zabezpieczenie przeciw usiłowaniu otworzenia jej przez osoby niepowołane oraz dodatkową korbkę, dzięki której możliwe będzie wejście do garażu przy awarii sprzętu. Co się tyczy wyglądu – roletowe bramy muszą być odporne na działanie promieni słonecznych i ścieranie się farby. W przeciwieństwie do tego typu bram stoją segmentowe. Można je montować tylko wewnątrz garażu, co stanowi główną różnicę pomiędzy konkurującymi na rynku rolowanymi bramami. Montują ją osoby, które mają dość miejsca w garażu na pomieszczenie jej. Dla zróżnicowania, można wybrać bramę segmentową górną lub boczną, w zależności od preferencji. Dzięki swojej budowie, brami segmentowe zatrzymują ciepło wewnątrz i nie pozwalają na przedostanie się zimna do środka garażu.

Obojętnie jaką byśmy nie wybrali bramę ważne, żeby miała gwarancję od producenta i sprawdzała się codziennie. Jest to produkt dość kosztowny i kupowany z myślą, że nie trzeba będzie go wymieniać na nowy, no chyba, że się nam znudzi. Pomocy przy wyborze odpowiedniego zamknięcia garażu można szukać również w Internecie i na sklepach internetowych producentów.