Rzetelne szkolenie CIT i PIT

O podatkach większość osób nie ma większego pojęcia, ponieważ nie zajmują się nimi na co dzień. Słyszymy o nich w telewizji, radiu, czytamy o nich w gazetach i taka wiedza nam wystarcza. Kiedy trzeba się rozliczyć z podatku, najczęściej udajemy się do zaprzyjaźnionej księgowej, lub zlecamy wykonanie tego zadania pracownikom biura rachunkowego, ponieważ sami się na tym nie znamy. Natomiast osoby pracujące na przykład w księgowości, muszą być na bieżąco z wiedzą z zakresu wszelkich podatków. 

Dla kogo są szkolenia z podatków? 

szkolenie cit i pitOsoby zawodowo związane z podatkami, często muszą samodzielnie na bieżąco uzupełniać wiedzę na ten temat, albo są kierowane na tematyczne szkolenia przez swojego pracodawcę. Takie kursy mają na celu zapoznanie uczestników ze sposobem naliczania, rozliczania podatków oraz sposobie wypełniania odpowiedniej dokumentacji podatkowej. Ponieważ z podatków rozlicza się z Urzędem Skarbowym, to zawsze trzeba to robić we właściwy sposób i na odpowiednim druku. Szkolenie CIT i PIT jest tematem często poruszanym ze względu na ich powszechność. Podatek CIT dotyczy osób prawnych, czyli dochodów uzyskiwanych przez spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, cywilnych, kapitałowych, także partnerskich, czy komandytowych. Natomiast podatek PIT jest związany z osobami fizycznymi, czyli każdą osobą zatrudnioną na umowę o pracę, zlecenie, dzieło, czy uzyskującej dochody z jakiegokolwiek opodatkowanego źródła. W tych kwestiach jest wiele warunków, możliwości i wykluczeń, dlatego wiele osób ma problem z właściwym rozliczeniem tych podatków. Udział w szkoleniach dotyczących tych podatków, pozwala uczestnikom na poznania istoty ich funkcjonowania w polskim prawie i sposobów ich wyliczania. Zajęcia są prowadzone w formie wykładów połączonych z praktycznymi ćwiczeniami, które doskonale utrwalają wiedzę. Ważą kwestią poruszaną na zajęciach, jest też wybór druków, na jakich trzeba dokonywać rozliczeń CIT i PIT oraz wszelkich załączników, które często są wymagane przez Urząd Skarbowy. 

Na szkoleniach z podatków PIT i CIT są najczęściej obecne osoby zawodowo związane z tą tematyką, czyli głównie księgowi i doradcy podatkowi. Szkolenia mogą mieć dwa poziomy, podstawowy i zaawansowany. Ten pierwszy dotyczy zagadnień  tematycznych od podstaw, czyli jest kierowany do osób początkujących, natomiast drugi poziom dotyczy osób już pracujących w danym kierunku i chcących się zaznajomić ze zmianami w podatkach, które niebawem mają wejść w życie. Wszystkie szkolenia są odpłatne i realizowane są w formie zamkniętej, lub otwartej.