Sprzedaż zadłużonych spółek

Ostatnio jak przeglądałem różne oferty o pracę widziałem, że pojawiają się także ogłoszenia o chęci sprzedaży spółek. Wiem, że dzięki nim faktycznie można wybrać spółkę o określonej nazwie, charakterze prawnym czy historii, ale szczerze mówiąc nie wiedziałem jeszcze, jak to działa. Jak tylko wyszedłem z domu zacząłem się zastanawiać, z jakiego powodu ludzie chcą sprzedać swoje spółki.

Ogłoszenia o sprzedaży spółek

sprzedam zadłużoną spółkęPo krótkim czasie przecież zdałem sobie sprawę, że pewnie chodzi o to, że jej założenie na pewno jest dość problematyczne i wymaga biegania po urzędach, a w przypadku spółek zadłużonych faktycznie można bez problemów ją sprzedać. Zadłużenie jednak może być dla kupującego problemem, ale na pewno ktoś ma w tym jakiś swój cel. Jeśli zastanawialiście się nad tym, jak można sprzedać zadłużoną spółkę to właśnie najlepiej w taki sposób. Wystarczy po prostu zapoznać się z niektórymi ogłoszeniami w internecie, bo gwarantuję wam, że faktycznie znajdziecie odpowiednie ogłoszenie jak tylko dostatecznie będziecie się starali je znaleźć. Dzięki temu, że trafiłem na ogłoszenia o spółkach teraz nie mogłem przestać o tym myśleć. Zapytałem się nawet mojego znajomego, który sam prowadzi spółkę i ten powiedział, że takie transakcje są przecież na porządku dziennym. Jak ktoś pisze – sprzedam zadłużoną spółkę to na pewno ma już jakieś określone wymagania co do niej. Jest to chyba najprostsza metoda pozyskania spółki. Znajomy mi powiedział, że każdy, kto faktycznie zamierza firmę założyć wie, że trzeba na to poświęcić trochę czasu. Trzeba mieć też wkład własny czyli tak zwany kapitał zakładowy. Dlatego jak tylko ktoś chce sprzedać zadłużoną spółkę to musi podać wszystkie informacje o niej. Jednak po samym numerze KRS spółki można do tego bardzo łatwo dojść. Widać od razu po wpisaniu tego numeru na ile spółka jest zadłużona, kto ją reprezentuje i tak dalej. Takie informacje na pewno są przydatne dla osób, które takie spółki kupują. Niektóre osoby również chętnie kupują spółki zadłużone, bo mają w tym swój cel. W dzisiejszych czasach jednak mogę powiedzieć, że sprzedaż zadłużonej spółki nie jest w żaden sposób regulowana przez państwo, więc jest to proceder legalny.

Osoby mające spółki, które nie do końca dobrze działały i teraz chcą się ich pozbyć mają taką opcje. W pierwszej kolejności oczywiście muszą sprawdzić, po ile spółki schodzą na rynku. W końcu wszystko ma swoją cenę i na pewno warto się nad tym wszystkim zastanowić. Na pewno jeśli kiedykolwiek będziecie chcieli kupić spółkę to już wiecie gdzie.