Sukienka idealna dla każdej figury

Niektórym z nas kojarzy się wyłącznie z ciepłymi miesiącami, dla innych to strój zarezerwowany tylko na szczególne okazje. Mowa o sukienkach – ponadczasowym elemencie garderoby niemal każdej kobiety. Pamiętajmy, że niektóre sukienki wyglądają dobrze i w lato, i podczas zimy, gdy musimy założyć do nich grubsze, ciepłe rajstopy. Stwierdzenie, że do każdej sukienki potrzebne są buty na wysokim obcesie też zostało już zakwalifikowane jako jeden z mitów.

Jaką sukienkę wybrać?

śliczna sukienkaPamiętajmy, że sukienki może nosić kobieta o każdej figurze. Należy jedynie zadbać, by odpowiednio podkreślała nasze atuty i zakrywała ewentualne mankamenty naszej budowy. Jeśli chcemy zaopatrzyć się w idealną dla nas garderobę poznajmy najpierw swoją figurę – i nie, nie chodzi tu o dzielenie figury według obwodu w tali. Każda sylwetka cechuję się czymś innym, najbardziej popularne to kształt gruszki, klepsydry czy kolumny. Bez problemu znajdziemy odpowiednie porady o poznaniu własnej sylwetki w internecie. Pamiętajmy jednak, że możemy nie być dla siebie obiektywne, lub zwyczajnie się pomylić. Jeśli chcemy uzyskać profesjonalną opinię powinniśmy poszukać w swojej okolicy stylistek – one bez problemu zauważą nasz kształt, przy okazji podpowiedzą czego dokładnie szukać przy kolejnych odzieżowych zakupach. Nie dla każdej figury odpowiednie będą sukienki bez ramiączek czy z głębokim dekoltem. Wiadomo, że lepiej czujemy się gdy dobrze wyglądamy, dlatego śliczna sukienka może dodać nam pewności siebie w każdej sytuacji. To nie tylko strój odpowiedni na wesele, zaręczyny czy inną szczególną okoliczność. Sukienka może być naszym ubiorem codziennym. Co prawda zwykle te dedykowane na szczególne okoliczności potrafią być niekomfortowe – są uszyte ze sztucznych materiałów i ciasno przylegające. Jednak kupując odpowiedni krój i zwracając uwagę na materiały w sukience może być nam nawet wygodniej niż w ulubionych spodniach. Zadbajmy o to, by kupować rzeczy uszyte z naturalnych, oddychających włókien, takich jak bawełna. Cienkie bawełniane sukienki będą przewiewne latem, a wybierając te z grubszej warstwy materiału nie będziemy marznąć ubierając je zimą.

Codzienna sukienka może być elastyczna, bez zamków i guzików, które mogłyby nieprzyjemnie wciskać się w plecy podczas siedzenia na biurowym krześle. Zadbajmy też o odpowiedni fason – w zbyt krótkich nie będziemy wyglądać profesjonalnie i będziemy czuły nieustanną potrzebę poprawiania materiału, by zakrywał nam jak najwięcej nóg. Sukienka za kolano sprawdzi się nawet, jeśli do pracy dojeżdżamy na rowerze. Niezależnie od tego czy bardziej odpowiada nam styl elegancki, czy sportowy – możemy znaleźć sukienki idealne dla nas.