Tanie kasy fiskalne do warsztatu

Jak większość kolegów z drużyny, swoją przygodę z rzemiosłem zaczynałem dość skromnie, przez kilka lat dochodząc do wystarczającej wprawy by w końcu móc zastosować swoje wyroby podczas pokazów. Kowalstwo nie było wcale łatwą sztuką, a widząc wielu różnych rzemieślników oferujących wyroby o niekoniecznie dobrej jakości, wykonane bez większej uwagi, postanowiłem naprawdę przyłożyć się do sztuki i nie wystawiać przedmiotów na sprzedaż, jeżeli nie będą satysfakcjonująco wykonane.

Niedroga kasa fiskalna dla rzemieślnika

kasa fiskalna - cenaDługa nauka i terminowanie u wielu różnych doświadczonych kowali opłaciło się na tyle, iż po jakimś czasie mogłem bez wstydu wystawiać swoje wyroby i być zadowolony z zainteresowania, jakie wywoływały. Nie zajmowałem się dotąd rzemiosłem jako głównym źródłem dochodów, aczkolwiek koledzy podrzucili mi pomysł, by założyć w mieście warsztat kowalstwa artystycznego i własną działalność, bo podobno z moimi umiejętnościami nie miałbym problemu z klientelą. Ozdobne wyroby z metalu, takie jak ogrodzenia czy bramy nie różniły się zbytnio od moich dotychczasowych tworów, a nawet najprostsze egzemplarze często mogły osiągać wysokie ceny, więc po krótkim namyśle, zdecydowałem się założyć własną, oficjalną działalność z warsztatem przydomowym jako stałym miejscem pracy. Oczywiście wiązało się to z formalnościami które zajmowały wiele czasu, aczkolwiek nie były zbyt uciążliwe. Do całkowicie legalnego działania warsztatu była mi potrzebna kasa fiskalna – cena takich urządzeń wahała się w zależności od użytego modelu, jednak traktowałem ten zakup jako inwestycję, podobną do podrasowania narzędzi warsztatowych, i jako konieczność. W sprzedaży było mnóstwo najróżniejszych modeli kas, od sprzętu stacjonarnego do sklepów, z osobną szufladą na pieniądze, jak i nieco mniejszych modeli, które bardziej zwróciły moją uwagę, bo posiadały o wiele bardziej wygodne rozmiary i mogły być usytuowane wszędzie, zwłaszcza w warsztacie w którym większość miejsca zajmowały narzędzia.

Z początku kasa wydawała się dość skomplikowana, aczkolwiek po dłuższym przejrzeniu instrukcji doszedłem do wniosku iż jest bardzo wygodna, gdyż mogłem bez problemu zaprogramować na niej skróty do konkretnych wyrobów łącznie z ich cenami, by szybko i bez problemu sfinalizować każdą transakcję. Wszelkie dane z kasy mogłem również bez trudu przenieść do pamięci komputera by móc wykonać wszelkie rozliczenia z pomocą załączonego programu. Nie było również problemem ze sprzedażą na wyjazdach, gdyż owa kasa była na tyle niewielka, iż mogłem ją zabierać na każdy pokaz.