Technika spawania MIG

Spawarka jest urządzeniem dzięki, któremu możliwe jest spawanie ręczne lub automatyczne. Wyróżnia się wśród nich trzy podstawowe rodzaje. Są nimi spawarki TIG, MIG/MAG oraz MMA. Wybór odpowiedniej zależy od Popularną spawarką jest tak zwany migomat, który wykorzystuję technikę MIG/MAG. Spawanie odbywa się w osłonie różnego rodzaju gazu. Jest to urządzenie wydajne, efektywne oraz łatwe w użyciu. 

Zastosowanie spawarki MIG

profesjonalne spawarki migUrządzenia tego typu są uniwersalne i mogą być wykorzystywane zarówno do prac profesjonalnych, jak i amatorskich. Jest to dość duże i przydatne narzędzie wykorzystywane w wielu warsztatach. Profesjonalne spawarki MIG służą do spawania zarówno bardzo drobnych elementów, jak i grubej warstwy metalu lub innego stopu. Metoda MIG pozwala na spawanie punktowe. Spawanie metodą MIG odbywa się poprzez użycie gazów obojętnych. Najczęściej używa się dwutlenku węgla. Obecność gazu sprawia, że łuk elektryczny jarzy się wokół drutu. Dzięki temu ciekły metal oraz sam łuk są odpowiednio chronione. To właśnie od doboru rodzaju drutu i gazu zależy jaki metal oraz stop możemy spawać. Spawarka z użyciem technologii MIG wyróżnia się przede wszystkim dużą wydajnością. Praca jest bardziej efektywna, a spoiny charakteryzują się wysoką jakością. Takiej spawarki można używać nawet w widocznych miejscach. Dużym ułatwieniem jest również to, że można ją używać w dowolnej pozycji, bez ryzyka o pogorszenie jakości spawu. Jeżeli zdecydujemy się na zakup modelu MIG to musimy wziąć pod uwagę kilka czynników. Najważniejszy jest amperaż, czyli maksymalny prąd spawania. Należy również sprawdzić czy istnieje możliwość jego regulacji. Ma to duże znaczenie dla profesjonalistów. Profesjonalna spawarka MIG wyposażona jest również w tak zwany puls. Daje on możliwość spawania prądem pulsacyjnym, dzięki czemu jakość spawu jest znacznie wyższa. Najlepiej jest wybrać spawarkę popularnej i polecanej marki. Dodatkowym ułatwieniem jest jeżeli spawarka taka jest wyposażona w uchwyt spawalniczy. Może on być przymocowany na stałe albo poprzez specjalne gniazdko.

Spawarka, która używa metody spawania MIG jest bardzo funkcjonalnym urządzeniem, który sprawdzi się zarówno w profesjonalnych warsztatach, jak i w przydomowym zastosowaniu. Najczęściej używane są do spawania różnego rodzaju metali oraz grubszego aluminium. Podczas zakupu warto sprawdzić czy podajnik drutu jest metalowy. Jest to rozwiązanie o wiele trwalsze. Spawarka MIG jest chętnie wykorzystywana w przemyśle dzięki swojej dużej wytrzymałości.