Właściwości odmiany konopi amnesia haze

Na polskim rynku pojawiło się bardzo wiele firm, które oferują sprzedaż wyrobów z konopi o różnym przeznaczeniu. Jednym z nich są ziarna konopi, które można wykorzystać do samodzielnej uprawy na użytek własny. Odmian marihuany jest bardzo wiele, często można też spotkać osoby, które szczególnie są zainteresowane kolekcjonowaniem tych najrzadszych i najciekawszych odmian. Jedną z odmian tej rośliny jest amnesia haze.

Czym charakteryzuje się odmiana amnesia haze?

nasiona - amnesia hazeOsoby, które zajmują się hodowlą marihuany, często krzyżują ze sobą różne odmiany tej rośliny tak, by otrzymać ten najrzadszy typ. Wynikiem takiej genetycznej roszady jest uzyskiwanie odmian, które w krótkim czasie są w stanie bardzo szybko zakwitnąć. Uprawę marihuany dzieli się na uprawę otudoor i indoor. Uprawa outdoor to hodowla na zewnątrz – najczęściej w specjalnie do tego przystosowanej szklarni.  Uprawa indoor to hodowanie rośliny w warunkach domowych. Uprawa konopi w domu jest o wiele łatwiejsza, ale uprawa outdoor gwarantuje uzyskanie większych plonów. W specjalnych sklepach można znaleźć nasiona marihuany, które umożliwiają samodzielną hodowlę takiej odmiany jak amnesia haze. Jest to odmiana, która często bywa określana jak najlepsza odmiana tej rośliny. Uprawa tej odmiany zapewnia bardzo bogate zbiory, dodatkowo jej okres kwitnienia wynosi dziesięć tygodni. Nasiona – amnesia haze stosunkowo łatwo jest nabyć w takich właśnie sklepach, które oferują także sprzedaż nasion przeznaczonych dla zwierząt hodowlanych. Nasiona marihuany są pełne składników odżywczych, które mają zbawienny wpływ na zdrowie zwierząt takich jak ptaki. Oprócz tego w takich sklepach możemy dostać olejek z leczniczej marihuany zwany olejkiem CBD, który ma udowodnione działanie prozdrowotne. Taki olejek szczególnie wpływa na układ nerwowy, niwelując przygnębienie, zmniejszając stres. Oprócz tego wspomaga osoby chore na padaczkę i wspomaga rekonwalescencję osób zmagających się z chorobą nowotworową. Odmiana amnesia haze wschodzi szybko i długo kwitnie, jednak utrzymanie jej w dobrym stanie jest trudne. Trzeba cały czas ochraniać ją przed insektami, przegrzaniem i przesuszeniem. Kwiaty tej odmiany mają cytrusowy zapach. Szczególnie polecana jest osobom, które interesują się botaniką i kolekcjonowaniem rzadkich odmian roślin.

Nasiona odmiany konopi o nazwie amnesia haze można nabyć w sklepach ze specyfikami związanymi z marihuaną. Obecnie w Polsce mamy dostęp do różnych specyfików związanych właśnie z tą rośliną. Wytwarza się z niej leczniczy olejek CBD, można także zażywać nasiona konopne jako suplement diety, ponieważ są one bogate w skoncentrowane składniki odżywcze.