Wybudowanie altany w ogrodzie

Od dawna planowałam przenieść się na obrzeża miasta, bo uwielbiałam obcować z naturą. Dlatego właśnie kupiłam dom z dużym ogrodem, który był dla mnie właściwie najważniejszy. Lubiłam w nim spędzać czas i dość chętnie to robiłam. Pracowałam w domu jako projektantka mody i odpowiednie warunki sprzyjały rozwojowi mojego talentu, który stawał się coraz większy. 

Drewniana altana w ogrodzie 

altany Nowy SączDo ogrodu kupiłam zestaw wypoczynkowy, który składał się z plastikowego stołu i krzeseł. Na początku rozwiązanie to mi odpowiadało, ale coraz częściej pracowałam w ogrodzie nad projektami i potrzebowałam wygodniejszego miejsca. Od razu na myśl przyszła mi drewniana altana, która służyłaby również do spotkań ze znajomymi. Altana z zadaszeniem dodatkowo chroniłaby przed deszczem i postanowiłam ten plan wdrożyć w życie. Dookoła miałam wielu sąsiadów i część z nich posiadała właśnie w swoich ogrodach takie drewniane altany Nowy Sącz był miastem, gdzie działało wiele firm zajmujących się budową altan. Postanowiłam znaleźć więc taką, która altanę wybuduje mi od razu. Miałam pieniądze i to nie grało roli. Zależało mi najbardziej na czasie. Znalazłam firmę, która zgodziła się podjąć tego zadania. Nie miałam projektu altany, która miała pojawić się w moim ogrodzie, ale firma, z usług której skorzystałam, posiadała gotowe projekty i wybrałam sobie jeden z nich. Altana była w całości wykonana z drewna, miała zadaszenie i balustradę. Pracownik, który przyjechał do mnie, by zbudować mi altanę zapytał mnie, gdzie ma ona stać. Nie miałam pojęcia gdzie będzie w ogrodzie najlepsze miejsce, ale człowiek ten okazał się być profesjonalistą i sam wskazał mi gdzie najlepiej wybudować altanę uzasadniając to wieloma rozsądnymi argumentami. Budowa się rozpoczęła. Wiedziałam, że potrwa to kilka dni, ale cieszyłam się, że w moim ogrodzie będzie altana. W międzyczasie wybrałam się na zakupy, by kupić wygodną sofę do altany i fotele oraz stół. Altana była dość duża i dzięki temu pomieści sporo osób. Na takim rozwiązaniu mi właśnie zależało najbardziej. Kiedy budowa altany się zakończyła, to byłam zachwycona, bo prezentowała się wręcz idealnie.

W okresie wiosny i lata pracowałam tylko w ogrodzie. Pogoda zdecydowanie dopisywała, więc mogłam sobie na to pozwolić. Altana się sprawdziła pod każdym względem i nawet w czasie deszczu mogłam w niej przebywać. Była solidnie wykonana i nie musiałam się niczego obawiać. Może i wydałam na to dość sporo pieniędzy, ale to były najlepiej wydane w moim życiu pieniądze.