Wykonywanie prac remontowych

Przed dokonaniem jakichkolwiek prac wykończeniowych oraz remontowych na powierzchniach zewnętrznych, takich jak tarasy, balkony, czy też schody zewnętrzne, warto jest zapoznać się z systemami hydroizolacji, które pełnią bardzo ważne funkcje w przypadku zastosowania na naszych powierzchniach podłogowych płytek ceramicznych, szczególnie na powierzchniach zewnętrznych. Dlatego też warto zapoznać się z możliwościami, jakie oferowane są nam w XXI wieku.

Systemy hydroizolacji pod powierzchnie podłogowe

hydroizolacjaSystemy izolacji wodnej są stosowane na powierzchniach zewnętrznych, takich jak tarasy oraz balkony, są one niezwykle istotne, szczególnie jeśli stosujemy płytki ceramiczne na takiego rodzaju powierzchniach. Pomimo odpowiedniej klasy odporności materiałów wykończeniowych na czynniki niesprzyjające, takie jak kontakt z wodą, oraz silne mrozy, powierzchnie podłogowe bez zastosowanych systemów hydroizolacji nie będą odpowiednim podłożem dla naszych płytek ceramicznych. Powinniśmy wówczas dokonać procesu hydroizolacji, w celu przedłużenia cyklu wytrzymałości oraz funkcjonalności płytek ceramicznych na powierzchniach zewnętrznych, o kolejne kilkanaście lat. Hydroizolacja jest to proces pozwalający na izolację wodną pomiędzy zastosowanymi na powierzchni podłogowej zewnętrznej płytek ceramicznych, a wsiąkaniu wody w powierzchnię betonową, która wskutek rozpuszczenia, może uszkodzić nasze płytki ceramiczne, oraz spowodować konieczność ich wymiany. Płytki bez zastosowanej hydroizolacji pękają oraz ulegają zniszczeniom już po pierwszym roku od momentu dokonania montażu płytek ceramicznych na powierzchniach zewnętrznych. Tarasy, balkony, oraz schody zewnętrzne powinny zostać wyposażone w systemy hydroizolacji, przed dokonaniem montażu płytek ceramicznych na powierzchniach płaskich podłogowych. Dlatego też producenci systemów hydroizolacji, rozszerzają zakres produktów, aby każdy klient mógł dobrać dla siebie najbardziej odpowiedni system, według zapotrzebowania oraz warunków podłoża.

Systemy hydroizolacji dostępne są do nabycia w każdym salonie sprzedaży z produktami chemicznymi, jak również w marketach budowlanych. W takich miejscach dokonuje się sprzedaży systemów hydroizolacji zarówno jedno, jak również dwuskładnikowych. Przed dokonaniem zakupu środków chemicznych izolacji wodnej zewnętrznej, należy jednak poradzić się fachowców, jakiego rodzaju system hydroizolacji będzie dla naszej powierzchni zewnętrznej najbardziej odpowiedni, oraz który z nich spełni swoje funkcje w najlepszej okazałości.