Wypożyczenie kajaków na Śląsku

Od dawna moi znajomi próbowali przekonać mnie do kajaków. W zeszłym roku poprawiłem swoje umiejętności pływackie, więc zacząłem rozważać ich propozycję. Dawniej bałem się nieco, że kajaki nie należą do najbardziej stabilnych łodzi. Na szczęście moje obawy okazały się nieuzasadnione. Niestety nie mieliśmy zbyt dużo wolnego czasu, więc postanowiliśmy znaleźć taki spływ, który nie wymaga od nas dalekiej wyprawy. Nie mieliśmy z tym większego problemu.

Polecane miejsce do wypożyczenia kajaków

polecana wypożyczalnia kajaków - śląskPo krótkich poszukiwaniach w internecie okazało się, że nawet nie musimy opuszczać Śląska, aby znaleźć miejsce, w którym możemy popływać kajakami. Takie rozwiązanie było dla nas idealne, bo pozwoliło na spędzenie większej ilości czasu na wodzie. Postanowiliśmy więc pojechać w miejsce, w którym znajduje się polecana wypożyczalnia kajaków – śląsk jest bardzo urokliwym regionem, dzięki czemu nie było o to trudno. Pojechałem tam z czterema przyjaciółmi, którzy mieli już jakieś doświadczenie ze spływami w trudniejszych oraz łatwiejszych miejscach. Wziąłem z jednym z nich kajak dwuosobowy, a reszta wypożyczyła jednoosobowe modele. Zostaliśmy krótko przeszkoleni o bezpieczeństwie na wodzie, zanim mogliśmy wyruszyć. Oczywiście dostaliśmy również kamizelki, które chroniłyby przed utonięciem, jeżeli komuś z nas zdarzyłoby się wpaść do wody. Zgodnie uznaliśmy, że wypożyczenie kajaków w takim miejscu to świetna sprawa. Transportowanie takiego sprzętu samochodem osobowym mogłoby nie być zbyt wygodne, szczególnie przy takiej ilości. Możliwość wynajęcia sprzętu jest więc bardzo wygodna. Jest to również doskonałe rozwiązanie dla osoby całkowicie początkującej – dzięki temu mogłem się przekonać, czy mi się taki spływ spodoba, bez wydawania pieniędzy na profesjonalny sprzęt na własność. Spodobało mi się bardzo, chociaż na początku nieco się stresowałem. Dosyć szybko jednak ogarnąłem w jaki sposób wiosłować, aby było to najbardziej efektywne oraz bezpieczne.

Spływ kajakowy dostarczył nam wielu niezapomnianych wrażeń. W ten sposób zobaczyliśmy przepiękne zakątki naszego regionu, których wcześniej nie mieliśmy okazji podziwiać, zwłaszcza z takiej perspektywy. Chociaż początkowo bałem się pływania kajakiem, okazało się to bardzo przyjemną oraz, przede wszystkim, bezpieczną aktywnością. Jest to doskonały sposób na spędzenie wolnego weekendu w gronie znajomych. W przyszłości z pewnością jeszcze nie raz wybiorę się na spływ kajakowy, ponieważ uwielbiam bliskość natury oraz bardzo polubiłem ten sport.