Zabezpieczenie samochodu przed psem

Chyba każdy właściciel czworonoga stanął kiedyś przed koniecznością przewiezienia swojego pupila samochodem. Wizyta u weterynarza, wyjazd na wakacje czy po prostu krótka wycieczka za miasto, to sytuacje, które zmuszają nas do poświęcenia swojej tapicerki i porządku panującego w samochodzie. Psy są różne, tak jak samochody. Ja w swoim 15-letnim kombi nie obawiam się wozić mojego owczarka. Jest spokojny, czysty, a samochód i tak przeżył już sporo. Co jednak można zrobić, gdy nie chcemy, aby nasza nowa, skórzana tapicerka miała jakikolwiek kontakt z zębami i pazurami naszego pupila?

Odpowiedzią są pokrowce do samochodu dla psów

pokrowiec do samochodu dla psaNieraz zdarzało mi się kłaść na siedzeniu mojego samochodu koce, pledy czy narzuty, żeby później nie musieć czyścić foteli z sierści. Problemem było jednak to, że pies nie siedzi cały czas na jednym miejscu. Ciągła zmiana pozycji, kręcenie się i drapanie powoduje, że nakrycie zsuwa się, a cały plan zabezpieczenia fotela nie powodzi się. Pokrowce do samochodu dla psów mają tę zaletę, że są dedykowane do aut. Najczęściej przywiązywane lub zaczepiane o zagłówki foteli, rozścielane na całej powierzchni tylnego siedzenia, pozwalają na efektywną ochronę wnętrza naszego samochodu. Niezależnie ile razy sierściuch obróci się, usiądzie, będzie wstawał czy po prostu przebierał łapami, pokrowiec pozostanie na miejscu. Pokrowiec do samochodu dla psa to rozwiązanie zarówno genialne, jak i całkiem oczywiste. Wybór modeli pokrowców jest ogromny. Od najprostszych modeli, chroniących jedynie tylne siedzenie, przez bardziej zaawansowane, chroniące także tył foteli przednich, aż do takich, które zabezpieczają również nasze drzwi. Pies znajduje się wtedy w swoistym koszyku utworzonym przez cztery zamykające przestrzeń między siedzeniami materiałowe ścianki, izolujące go od podatnych na zniszczenia i ubrudzenia części naszego samochodu. My wtedy możemy jechać spokojnie, nie przejmując się tym, co z tyłu robi nasz czworonożny przyjaciel.

Posiadanie psa wiąże się z wieloma ograniczeniami, warto jest je jednak redukować. Dlaczego więc podróż samochodem z pupilem miałaby być dla nas czymś trudnym, niewygodnym i czemu mielibyśmy jej unikać? Odpowiednie zabezpieczenie samochodu może sprawić, że zarówno nasz pies, jak i my będziemy mogli wspólnie rozkoszować się podróżą, bez późniejszych strat w tapicerce lub konieczności odkurzenia kłębków sierści pozostałej na siedzeniach i drzwiach naszego auta. Warto jest więc rozważyć znalezienie odpowiedniego dla naszych potrzeb modelu pokrowca i przetestowanie go.