Zabudowane chłodziarki na wino

Wraz z modą na spożywanie wina zrodziło się pragnienie posiadania własnych kolekcji win. Nie każdy może sobie jednak pozwolić na zbudowanie prawdziwej pierniczki na wino. Aby umożliwić przechowywanie wina w warunkach domowych powstała linia chodziarek specjalnie do wina. Jest to urządzenie tak zaprojektowane,że spełnia wszystkie wymogi dobrego przechowywania wina.

Ukrycie chłodziarki w meblu i ścianie

chłodziarki na wino do zabudowyOsoby, które chcą ukryć winiarkę i zwrócić uwagę jedynie na jej zawartość mogą zainstalować chłodziarki na wina do zabudowy. Można je zabudować pod kuchennym blatem, w ciągu kuchennych szafek. Mogą się stać ozdobą mebli w salonie. Bardziej zdeterminowani mogą je zabudować w ścianie tworząc rodzaj ozdoby. Chłodziarki na wino do zabudowy posiadają wszystkie funkcje winiarek wolnostojących. Ich instalacja zapewnia przechowywanie wina w warunkach takich samych jakie panują w wyrafinowanych piwniczkach ziemnych. Zbudowane są z wysokogatunkowych materiałów zapewniających izolację termiczną. Drzwiczki najczęściej z podwójnego szkła hartowanego nie przepuszczają promieniowania UV dzięki czemu wino nie ulegnie odbarwieniu. Wnętrze winiarki wyposażone jest w półki i wózki na butelki z winem. Wykonane z drewna lub stali ocynkowanej pozwalają na ułożenie butelek w pozycji poziomej. Dzięki temu wino ma stały kontakt z korkiem, który się nie rozsycha. Dobra chodziarka ma elektroniczny system sterowania temperaturą, wilgotnością powietrza oraz cyrkulacją powietrza w jej wnętrzu. Układ sterowania umieszczony jest w panelu np. dotykowym znajdującym się na przedzie chłodziarki. Producenci winiarek dają opcję otwierania drzwiczek w prawą lub lewą stronę z możliwością doboru uchwytów ( nie wszyscy producenci) pod dany mebel. Panel sterujący pozwala ustawić temperaturę w jednej lu dwóch strefach chłodzenia. Zakres temperatur to z reguły od 5 do 22 st.C. Z panelu wprowadza się również dane dotyczące wilgotności, która powinna się wahać pomiędzy 50%-70%. Odpowiednia wilgotność to nieodklejone etykiety, dobry stan korka i brak szkodliwych drobnoustrojów. Utrzymanie dobrej wilgotności i czystości powietrza wspomaga filtrowana wentylacja. Chłodziarki na wina posiadają układ antywibracyjny zapobiegający poruszaniu się wina w butelkach. Ruch osadu w winie zaburza jego dojrzewanie. Nowoczesne chłodziarki pracują bardzo cicho i są energooszczędne. Różnią się od siebie możliwościami pomieszczenia różnej ilości butelek. Ekspozycja zawartości chłodziarki możliwa jest dzięki podświetlanemu lampkami LED wnętrzu.

W celu właściwego dobrania odpowiedniej chłodziarki na wino pod zabudowę należy zapoznać się z bardzo bogatą ofertą tego sprzętu. Dobry wybór pozwoli na stworzenie własnej wymarzonej kolekcji win. Dobra z kolei aranżacja wnętrz i gustowne umiejscowienie chłodziarki stworzą miły kącik winny zastępujący piwniczkę na wino.