Zalany laptop wymagający naprawy

 

Laptopy posiadają bez wątpienia wiele zalet, o których warto wspomnieć. Przede wszytkim można je zabrać w dowolne miejsce, pracują przez dłuższy czas bez konieczności stałego zasilania sieciowego. W razie zaistniałej potrzeby można wybrać dla siebie odpowiedni notebook. Istnieje bowiem szeroki wybór komputerów przenośnych. Dostępne są modele biznesowe, przeznaczone do gier oraz tak zwane ultrabooki, które są szczególnie lekkie i małe.

Czy laptop po zalaniu można naprawić?

naprawa po zalaniu - GdańskLaptopy to szczególna grupa komputerów. Są zwykle znacznie mniejsze od tradycyjnych komputerów. Rodzi to niekiedy pewne problemy. Właściciele laptopów wszelkiego rodzaju najczęściej maja problem z nadmiernym przegrzewaniem się sprzętu. Czasami do awarii laptopa dochodzi z winy samego użytkownika. Nierzadko zdarza się, że laptop zostanie zalany kawą lub herbatą. Warto jednak podkreślić z całą mocą, że możliwa jest naprawa po zalaniu – Gdańsk to miasto, w którym serwisanci posiadają niezbędne doświadczenie w usuwanie wszelkiego rodzaju usterek. Zalanie notebooka to najchytrzejsza przyczyna awarii. Warto jednak podkreślić z całą mocą, że laptop można uratować. trzeba jednak działać szybko i sprawnie. Przede wszytkim należy niezwłocznie po zalaniu odłączyć komputer od źródła zasilania. Pomoże również dokładne wysuszenie wnętrza sprzętu. W tym celu można użyć chociażby zwykłej suszarki do włosów. Nie zawrze jednak tego typu zabieg pomaga i po jakimś czasie zaczynają się problemy ze sprzętem. Wówczas nie pozostaje już nic innego, jak zawieźć komputer do serwisu. Tam zajmą się nim fachowcy, którzy wiedzą doskonale, co robić w takich sytuacjach. Warto w tym momencie podkreślić z całą mocą, ze zwykła gwarancja zazwyczaj nie obejmuje zalania sprzętu. Właściciel musi pokryć koszty naprawy z własnej kieszeni. Serwisanci zazwyczaj od razu rozpoznaj przyczynę usterki, nie warto zatem ukrywać prawdy, gdyż i tak wyjdzie ona na jaw. W większości przypadków zepsuty sprzęt komputerowy można z powodzeniem naprawić. Serwisanci w razie zaistniałej potrzeby wymienią klawiaturę na nową oraz obudowę.

Wielu właścicieli laptopów zmagało się z problemem zalania sprzętu. Czy w takiej sytuacji da się uratować komputer, czy lepiej spisać go już na straty? Wszytko zależy od tego, w jakim stopniu komputer został zalany, czy natychmiast został odłączony od zasilania. Zaraz po zalaniu laptopa powinniśmy go odpowiednio wysuszyć od środka. W tym celu trzeba wyłączyć komputer i wyjąć kabel zasilający. Należy rozkręcić obudowę i wysuszyć suszarką.