Zalety z zatrudnienia trenerki personalnej

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie decydują się na pracę z trenerami personalnymi. Niektórzy chcą zindywidualizowanego programu, aby mogli schudnąć lub nabrać formy, podczas gdy inni po prostu nie chcą ponosić odpowiedzialności za swoje treningi. Niezależnie od tego, czy jest się osobą początkującą czy zaawansowaną, trener personalny może być tym, czego potrzeba, aby nareszcie osiągnąć swoje cele.

Trenerzy i trenerki personalne – co można zyskać?

trenerka personalna szczecinPomagają ustalać realistyczne cele. Każdy chce od razu widzieć efekty, bez względu na to, czy chodzi o utratę wagi, widoczne mięśnie brzucha, czy ogromną siłę. Ale te cele nie zawsze są możliwe do osiągnięcia, a jeśli się ich nie osiągnie, można poczuć się zniechęconym i zrezygnować z ćwiczeń zupełnie. Trenerka personalna Szczecin nie tylko pomoże ustalić realistyczne cele, które będzie się w stanie osiągnąć – jeśli włoży się w to wysiłek, oczywiście – ale także będzie w stanie utrzymać klienta na dobrej drodze do osiągnięcia tych celów. Na przykład, jeśli Twoim celem jest uzyskanie ładnej figury na lato, nie wystarczy tylko robić 100 brzuszków dziennie przez miesiąc, aby ćwiczyć mięśnie brzucha. Chodzi o zmianę diety w celu prawidłowego odżywiania, poprawę pracy układu sercowo-naczyniowego i używanie ciężarków, aby ćwiczyć odpowiednie mięśnie, oraz określenie ram czasowych, w których można to osiągnąć. Posiadanie trenera personalnego może nawet wpłynąć na poprawę zdrowia psychicznego. Od dawna wiadomo, że ćwiczenia fizyczne mogą pomóc w problemach ze zdrowiem psychicznym, takich jak depresja, i że jest to zalecana część leczenia przez wielu pracowników służby zdrowia. Posiadanie osobistego trenera, może wzmocnić motywację, wybrać najbardziej odpowiednie ćwiczenia (na przykład takie, które uwalniają najwięcej endorfin), a także po prostu być kimś, na kim będzie się można oprzeć w trudniejszych momentach. Wykształcenie dobrych nawyków może zająć tygodnie, a przełamanie złych jeszcze dłużej. Próba zrobienia tego na własną rękę jest ciężką pracą. Posiadanie trenera personalnego pomaga łatwiej przejść przez ten proces i popycha do właściwych zachowań.

Trener personalny pomaga w osiągnięciu celów związanych z kondycją i wyglądem ciała, ale pomaga również poprawić ogólne samopoczucie. Będzie on dbał o poziom steru klienta, ponieważ może to wpłynąć na motywację podczas treningu. Będzie interesował się (w pozytywnym sensie) jego życiem prywatnym, jeśli zauważy, że problemy w związku czy rodzinie wpływają negatywnie na nawyki żywieniowe.