Ceny precyzyjnego czyszczenia suchym lodem!

Koszt usługi za czyszczenie suchym lodem ustalany jest indywidualnie. Powodem jest tutaj różnorodność zleceń. Bierzemy pod uwagę rodzaj i wielkość powierzchni, stopień zabrudzenia, miejsce i czas potrzebny na wykonanie zadani. Z pewnością czyszczenie suchym lodem jest usługą droższą od piaskowania.

Jakie ceny za czyszczenie suchym lodem?

dokładne czyszczenie suchym lodem - cenaW przypadku czyszczenia suchym lodem niemożliwe jest ustalenie jednej ceny usługi. Każde zlecenie jest inne – wymaga różnego nakładu pracy i środków, jeśli chodzi o dokładne czyszczenie suchym lodem – cena, zależy od wielu czynników.  W związku z tym cena określana jest indywidualnie, dopiero po zapoznaniu się ze szczegółami. Odrestaurowanie nadgryzionych czasem maszyn nie jest zadaniem łatwym, dlatego wiąże się też z wysokimi kosztami. Wyjątkowo trudne do usunięcia są wieloletnie naloty brudu, rdzy i smarów na silnikach, kołach czy podwoziach pojazdów samochodowych czy motocykli. Próby pozbycia się problemu za pomocą różnego rodzaju szczotek, nawet tych przeznaczonych do penetracji wąskich szczelin, nie dają satysfakcjonującego efektu. Osad, który gromadził się przez lata i podlegał takim czynnikom jak duże różnice temperatur czy nadmierna wilgoć, jest szalenie trudny do usunięcia. Cena zależy od: rodzaju podłoża i rodzaju zabrudzeń (wpływ na zużycie suchego lodu), dostępności przyłącza sprężonego powietrza o odpowiednich parametrach (w razie potrzeby posiadamy sprężarki mobilne), dostępności do powierzchni/maszyn i elementów czyszczonych, skomplikowania kształtu i profili powierzchni, akceptacji poziomu wyczyszczenia przez zlecającego. Po konsultacjach z kilkoma przedstawicielami przedsiębiorstw zajmujących się czyszczeniem za pomocą suchego lodu i piasku, wnioski są następujące. Koszt tej metody jest co najmniej dwa razy droższy od piaskowania przez co nie zawsze opłacalny, jeśli chodzi przykładowo o czyszczenie suchym lodem silnika motocykla: jedna godzina pracy przy użyciu suchego lodu to koszt 400 zł. Ceny za godzinę pracy wahają się w granicach od 250 do 800 złotych. Koszty zależą głownie od zużycia suchego lodu i sprężonego powietrza. Niektóre urządzenia mają regulacje zużycia w zakresie 0-50 kg/h a niektóre od 0-100 kg/h i w górę. Możliwa jest również regulacja wydatku sprężonego powietrza. Regulatory ciśnienia i dysze pozwalają czyścić delikatniejsze powierzchnie.

Metoda najczęściej wykorzystywana jest w zakładach, przemyśle gumowym, lakierniach, również turbiny gazowe. Ta technologia stosowana jest ponadto do czyszczenie pras drukarskich, szaf sterowniczych. Można nią czyścić urządzenia pod napięciem. Stosowana jest w zakładach spożywczych, wszędzie tam gdzie niezbędne jest czyszczenie bez użycia wody i piasku.