System centralnego odkurzania

Choć nie lubimy sprzątania to zmuszeni jesteśmy chociaż raz w tygodniu posprzątać w naszych domach i mieszkaniach. Wśród czynności, których nie lubimy wysoko plasuje się zmywanie naczyń, prasowanie oraz odkurzanie. O tym ostatnim zrobiło się teraz głośno, ponieważ na rynku pojawiło się wiele rozwiązań, które mają ułatwić nam tę niewdzięczną czynność. W końcu korzystanie z tradycyjnych odkurzaczy nie jest przyjemne, ponieważ generują hałas, są ciężkie, a dodatkowo niektóre modele wydmuchują wciągnięte powietrze wraz z zanieczyszczeniami.

Zalety stosowania centralnych odkurzaczy

sprawdzone centralne odkurzanieNic więc dziwnego, że ogromną popularnością zaczęły cieszyć się nowe rozwiązania, a wśród nich wysokie miejsce zajmuje odkurzacz centralny. Wydawać by się mogło, że sprawdzone centralne odkurzanie nie będzie plasowało się wysoko, ale nic bardziej mylnego. Choć montaż takiej instalacji wiąże się z przebudową naszego domu, a także z kosztami to warto jednak dokładnie przekalkulować sobie montaż takiej instalacji. Warto również zwrócić uwagę na to, że jest to inwestycja, z której korzystać będzie wiele pokoleń. Odkurzacz centralny bowiem składa się z jednostki centralnej, czyli swoistego serca systemu, a także połączonych z nim rur, które wbudowane są w ściany i podłogi. Cały system jest więc ukryty, a jedynym widocznym elementem stają się gniazda, które znaleźć możemy w ścianach. Zazwyczaj umieszcza się tylko jedno gniazdo na piętro, ponieważ z gniazda wyjąć możemy długi na kilkanaście metrów wąż, który pozwoli nam na dokładne odkurzenie całego piętra bez konieczności zmiany gniazdka, a także dźwigania ciężkiego odkurzacza. Sam system nie generuje tak dużego hałasu, jak w przypadku tradycyjnych odkurzaczy. Można powiedzieć, że jest on bardzo cichy, w związku z czym pozwala nam na odkurzenie pokoju, w którym śpi niemowlę bez obudzenia go! Sam system jest również idealnym rozwiązaniem dla alergików. Jak wiemy, tradycyjny odkurzacz wypuszcza zassane powietrze z tyłu. Często wraz z zanieczyszczeniami, co nie jest przyjemne. Okazuje się jednak, że system centralnego odkurzania zapewnia nam ten komfort, że całe powietrze trafia do jednostki centralnej.

Dzięki temu system ten zalecany jest alergikom oraz astmatykom. Obecnie systemy te montowane są głównie w budynkach hotelowych, a także korporacjach, jednak wiele osób decyduje się na montaż ich we własnym domu. Myślę, że niezależnie od miejsca przeznaczenia takiego systemu to sprawdzi się on doskonale. Nie tylko ułatwia gruntowne sprzątanie, ale także pomoże nam dokładnie posprzątać po przypadkowym wysypaniu czegoś na podłogę lub też wtedy, kiedy chcemy szybko oczyścić daną powierzchnię.